BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë, Ismailaj kishte frikë se mund ta eliminonin në qeli, nëse ai ka dalë kundër ish-presidentit është hapur ‘Kutia e Pandorës’, nga pazaret që thurnin në ish-bllok, te bisedat në Pragë dhe mes...

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë,
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Sherri mes Metës e Monikës lojë për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja pse u largova nga Iliri dhe pse PL është një eksperiment i dështuar, ish-presidenti do të ketë të njëjtin fati si Berisha

Spartak Braho: Sherri mes Metës e Monikës lojë për të
x
BREAKING NEWS

Gjykata e Lartë merr në dorë vrasjen e Azem Hajdarit, në 23 maj merret vendimi për Izet Haxhinë, avokati i tij jep detajet e forta: Plani ishte për të vrarë Saliun në ’98, jo ish-deputetin demokrat, ja 23 provat që ish-truproja disponon për krimet e Be...

Gjykata e Lartë merr në dorë vrasjen e Azem Hajdarit, në 23
x
BREAKING NEWS

Avokati Arben Llangozi rrëfen detajet “bombastike” për “SKY ECC” dhe dosjen “McGonigal”, në përgjime ka rënë edhe Edi Rama, ja të fshehtat nga koncesioni prej 20 milionë euro që ka përfituar ish-agjenti i FBI nga kryeministri shqiptar...

Avokati Arben Llangozi rrëfen detajet “bombastike” për
x
BREAKING NEWS

Myslim Murrizi: Gazment Bardhi dhe Sali Berisha nuk janë bashkë, gjysma e grupit parlamentar të PS kanë vila në Lalëz dhe shtëpi te rezidenca e Gentiana Sulës, ja si rrëzohet Rama nga pushteti

Myslim Murrizi: Gazment Bardhi dhe Sali Berisha nuk janë bashkë,
x
BREAKING NEWS

E akuzoi se nuk kanë denoncuar korrupsionin, Endri Shabani nxjerr blof gazetarin Klodian Tomorri, zbulon disa nga skandalet e bëra publike nga Nisma Thurje dhe del hapur në mbështetje të SPAK

E akuzoi se nuk kanë denoncuar korrupsionin, Endri Shabani nxjerr blof
x
BREAKING NEWS

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli: Ja sa do të jetë rritja e pensioneve që do të realizohet në tetor, skema që po ndiqet dhe detajet nga dy bonuset që do të marrë mosha e tretë për këtë vit

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli: Ja sa do të
x
BREAKING NEWS

Pakti për emigrantët/ Reagojnë mediat italiane: Engjëll Agaçi, njeriu kyç në marrëveshjen Shqipëri-Itali, një ish-avokat i...

Pakti për emigrantët/ Reagojnë mediat italiane: Engjëll
x

Aktualitet

'Tempulli 1'/ Gjykata e Tiranës del me vendimin e fundit për 14 të arrestuarit e parë

'Tempulli 1'/ Gjykata e Tiranës del me vendimin e fundit për

Shpërndarësit e lëndëve narkotike të arrestuar në kuadër të operacionit policor “Tempulli 1”, janë dënuar të martën nga Gjykata e Tiranës. Gjykata ka liruar me kusht 11 nga 14 të ndaluarit për tregtimin e drogës, ndërsa me 5 vite burg janë dënuar 2 të pandehur: Dorjano Çela dhe Eduart Hysa.

Gjykata e Tiranës, në vendimin e saj ka deklaruar fajtor të pandehurit Dorjano Çela për kryerjen e veprës penale, të “Prodhim dhe shitja e narkotike, duke e dënuar me 7 (shtatë) vite e 6 muaj burg. Atij i zbritet 1/3 e dënimit, duke e dënuar përfundimisht të pandehurin Dorjano Çela me 5 (pesë) vite burgim. Vuajtjen e dënimit ai do ta kryejë në një burg te sigurisë së zakonshme.

Gjykata ka deklaruar fajtorë edhe të pandehurin, Eduart Hysa për kryerjen e veprës penale, të “Prodhim dhe shitja e narkotik-ve”, duke e dënuar me 7 (shtatë) vite e 6 muaj burgim. Edhe këtij të pandehuri i zbritet 1/3 e dënimit, duke e dënuar përfundimisht me 5 (pesë) vite burgim, të cilin do ta kryejë në një burg të sigurisë së zakonshme.

Më të lexuarat