BREAKING NEWS

Nëse Kryesia vendos të dilni vetëm me emra për këshilltarë, do bëni fushatë me Berishën? Gazment Bardhi habit me përgjigjen

Nëse Kryesia vendos të dilni vetëm me emra për
x
BREAKING NEWS

“Berisha ka qenë i prerë, pati një refuzim për bashkimin”/ Bardhi zbardh prapaskenat nga mbledhjet e PD për 14 majin: Për Tiranën nuk është vetëm Godole dhe Bejko, ka disa emra...

“Berisha ka qenë i prerë, pati një refuzim për
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 majit/ PS mbledh Kryesinë për të shpallur kandidatët përfundimtarë, shtyhet me dy orë, zbardhet arsyeja

Zgjedhjet e 14 majit/ PS mbledh Kryesinë për të shpallur
x
BREAKING NEWS

Vazhdon ‘lufta’ brenda opozitës/ Alibeaj vetëm me 17 kandidatë në zgjedhje? Ja të gjithë EMRAT e bërë publikë deri më tani

Vazhdon ‘lufta’ brenda opozitës/ Alibeaj vetëm me 17
x
BREAKING NEWS

KQZ merr vendimin e fundit dhe hedh shortin për përcaktimin e subjekteve zgjedhore

KQZ merr vendimin e fundit dhe hedh shortin për përcaktimin e
x
BREAKING NEWS

Arsimimi i qeverisjes Rama, Niko Peleshi ministri më “gdhë” me 13 vite studime për shkollën e lartë, Ogerta Manastirliu dhe Ulsi Manja “magjistarë” të doktoraturave plagjiaturë, Lindita Nikolla mesatare mbi 5, Taulant Balla ka nisur gjimnazin 18 vjeç...

Arsimimi i qeverisjes Rama, Niko Peleshi ministri më
x
BREAKING NEWS

PD e Lulzim Bashës vendos sot për zgjedhjet e 14 majit, ja kush janë 3 kandidat e propozuar për kryetar në Bashkinë e Tiranës

PD e Lulzim Bashës vendos sot për zgjedhjet e 14 majit, ja kush
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja Yuri Kim mesazh të fortë Berishës dhe politikës shqiptare: Duam kandidatë të pastër në zgjedhje, boll me shitblerje votash, të korruptuarit janë kërcënim për sigurinë e SHBA

Ambasadorja Yuri Kim mesazh të fortë Berishës dhe politikës
x

Aktualitet

Tre plumba në fytyrë, zbardhet krimi në Itali, arrestohen vrasësit e sipërmarrësit shqiptar

Tre plumba në fytyrë, zbardhet krimi në Itali, arrestohen

Një 30-vjeçar italian dhe një grua 44-vjeçare, të dy të papunë dhe pa precedentë, u arrestuan nga policia italiane e Venarias, në zonën e Torinos, për vrasjen e Fatmir Arës, sipërmarrësit shqiptar në sektorin e ndërtimit, i cili u gjet i vdekur në San Carlo Canavese më 3 shtator.

Davide Osella, i cili kishte pranuar krimin, u arrestua më 6 shtator si i dyshuari kryesor për vrasjen.

Dy të arrestuarit e orëve të fundit siç raportojnë mediat italiane, akuzohen për bashkëpunim në vrasjen e 43-vjeçarit.

Shqiptari u vra me të paktën tre të shtëna me armë zjarri në fytyrë. Aktualisht hetimet janë në vijim për zbardhjen e mëtejshme të ngjarjes, ndërsa në ditët në vijim pritet seanca për caktimin e masave të sigurisë.

 

Më të lexuarat