BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë, Ismailaj kishte frikë se mund ta eliminonin në qeli, nëse ai ka dalë kundër ish-presidentit është hapur ‘Kutia e Pandorës’, nga pazaret që thurnin në ish-bllok, te bisedat në Pragë dhe mes...

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë,
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Sherri mes Metës e Monikës lojë për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja pse u largova nga Iliri dhe pse PL është një eksperiment i dështuar, ish-presidenti do të ketë të njëjtin fati si Berisha

Spartak Braho: Sherri mes Metës e Monikës lojë për të
x
BREAKING NEWS

Gjykata e Lartë merr në dorë vrasjen e Azem Hajdarit, në 23 maj merret vendimi për Izet Haxhinë, avokati i tij jep detajet e forta: Plani ishte për të vrarë Saliun në ’98, jo ish-deputetin demokrat, ja 23 provat që ish-truproja disponon për krimet e Be...

Gjykata e Lartë merr në dorë vrasjen e Azem Hajdarit, në 23
x
BREAKING NEWS

Avokati Arben Llangozi rrëfen detajet “bombastike” për “SKY ECC” dhe dosjen “McGonigal”, në përgjime ka rënë edhe Edi Rama, ja të fshehtat nga koncesioni prej 20 milionë euro që ka përfituar ish-agjenti i FBI nga kryeministri shqiptar...

Avokati Arben Llangozi rrëfen detajet “bombastike” për
x
BREAKING NEWS

Myslim Murrizi: Gazment Bardhi dhe Sali Berisha nuk janë bashkë, gjysma e grupit parlamentar të PS kanë vila në Lalëz dhe shtëpi te rezidenca e Gentiana Sulës, ja si rrëzohet Rama nga pushteti

Myslim Murrizi: Gazment Bardhi dhe Sali Berisha nuk janë bashkë,
x
BREAKING NEWS

E akuzoi se nuk kanë denoncuar korrupsionin, Endri Shabani nxjerr blof gazetarin Klodian Tomorri, zbulon disa nga skandalet e bëra publike nga Nisma Thurje dhe del hapur në mbështetje të SPAK

E akuzoi se nuk kanë denoncuar korrupsionin, Endri Shabani nxjerr blof
x
BREAKING NEWS

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli: Ja sa do të jetë rritja e pensioneve që do të realizohet në tetor, skema që po ndiqet dhe detajet nga dy bonuset që do të marrë mosha e tretë për këtë vit

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli: Ja sa do të
x
BREAKING NEWS

Pakti për emigrantët/ Reagojnë mediat italiane: Engjëll Agaçi, njeriu kyç në marrëveshjen Shqipëri-Itali, një ish-avokat i...

Pakti për emigrantët/ Reagojnë mediat italiane: Engjëll
x

Aktualitet

“Vajzat dolën duke qarë nga makina…”/ Vrasja e 18-vjeçarit në Shkozë, dy shokët e Aurelios rrëfejnë dinamikën e sherrit: U bëra thirrje për ndihmë mjeteve në semafor, s’na ndihmuan

“Vajzat dolën duke qarë nga makina…”/ Vrasja e

Dy shokët e 18-vjeçarit Aurelio Dervishi, i cili u vra me thikë nga një grup të rinjsh pas një sherri mes tyre tek rrethi i Shkozës mbërmjen e së dielës (31 mars), kanë rrëfyer momentet e fundit të jetës së të riut.

Në një intervistë për emisionin “Me zemër të hapur” të moderatores Evis Ahmeti, dy të rinjtë treguan se Frensis Shehu, i cili drejtonte mjetin ku udhëtonin agresorët, ka nxitur 15-vjeçarin për të goditur me thikë Aurelion.

Dy shokët, Mario dhe Reni që ndodheshin në mjet me Aurelion, treguan se 20-vjeçari i kishte bllokuar rrugën në semafor dhe i thoshte “pse qeshni”. Ndërsa një nga vajzat në mjet i kishte thënë që kishte pasur njohje me Frensis Shehun.

“Shoferi ishte 20-vjeçari, ai na tha pse qeshni. Vajza 17-vjeçare na tha se ka pasur një njohje me të. Frensis Shehu e nxiti 15-vjeçarin të godiste Aurelion. Nuk e kam parë këtë makinë mbas nesh, se kam pasur edhe shumë mendjen. Ishte e organizuar, sepse kanë ardhur me mjete të forta. Kanë pasur edhe një hekur”, tregoi Reni.

“Vajzat dolën duke qarë nga makina, tentuan ta qetësonin Aurelin, por sherri kishte nisur. Kishte një thikë tip biçak. I pari ka zbritur nga makina Reni, më pas unë dhe Aurelio. Ne ishim për qejfin tonë në semafor, nuk prisnim të na vinin ata lloj tipash”, tha Mario.

Rrëfimi i Renit: 

Kur ndaluam vajza më tha me këtë shoferin kam pas folur unë dhe do të zihemi. Ne nuk donim të ziheshim, duke mbajtur Aurelion dhe shokun tjetër, në momentin që u kthyem për të futur shokët në makinë, erdhën më goditën, goditën edhe Aurelion, kur filluam përleshjen fizike se kemi marrë vesh ku jemi.

Unë kam qenë në tokë, Mario gjysmë në tokë dhe Aurelion nuk po e shikoja se ku ishte. Kur isha në tokë, ka qenë duke më goditur edhe mua me thikë, por thjesht i ra në tokë, nga Mario që ka ndërhyrë shpejt. Pastaj i shkuan të gjithë Marios, u ngrita dhe Aurelion nuk po e shihja, ishte nga krahu tjetër i rrugës. Në momentin që mundohesha të mos i gjuanin Marion u ndamë dhe pamë Aurelion, shkuam me vrap atje, sherri nuk ishte ndarë akoma, ikëm tek shoku jonë, u munduam ta ngrinim, por s’mundëm dot sepse ishte trup i madh.

Thirra njerëzit në semafor sepse kishte shumë makina, nuk ka ardhur asnjë njeri për 2-3 minuta. Ka ardhur një person nga hekurat e rrugës, kishte njoftuar ambulancë, e kemi ngritur peshë dhe e dërguam deri tek bagazhi i makinës. Në momentin që do niseshim për spital erdhi ambulanca, e morën në jetë por rrugës në spital ndodhi çfarë ndodhi. Nuk na e ka dëgjuar asnjëherë zërin njeri për këto probleme, ishim grup që ndihmonin njëri-tjetrin. Kemi pasur rreth shoqëror të madh.

Më të lexuarat