BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Aktualitet

Versionet e vrasjes së babait nga fëmijët/ “Ka një sekret të madh në familjen Meta”, Karamuço hedh dyshime për djalin: Autori gjithmonë largohet nga vendngjarja

Versionet e vrasjes së babait nga fëmijët/ “Ka një

Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço i ftuar në një emision televiziv, foli për versionet e  vrasjes së Pëllumb Meta nga fëmijët e tij pak ditë më parë në Durrës.

Ai u shpreh se vrasja ka qenë me dashje, ndërsa tha se autori i vrasjes ka mundësi të jetë djali i madh, Hysen Meta, pasi ky i fundit është larguar nga vendngjarja. Ndër të tjera ai tha se ka një sekret të madh në familjen Meta.

“Sot është futur në lojë avokati. Nesër del zyrtare kush ka pasur gjurmët e gishtave në pistoletë. Avokati ka folur dhe ka bindur që autorësia të merret përsipër nga motra. Problemi qëndron është se do ketë ndryshim në kualifikim. Është një vrasje me dashje. Një sekret i madh është përballur pasi ka nervozuar sidomos tek vrasësi që mendohet dhe dyshohet se është djali. Nuk është e planifikuar. Janë 4 plumba në distancë të afërt. Mund të jenë përleshur dhe konfoliktuar fizikisht. Djali pas ngjarjes ka dalë nga shtëpia dhe ka qenë nëna që i ka mbledhur fëmijët. Ai që godet gjithmonë largohet nga vendngjarja. Del që nëna nuk ka qenë një banesë në momentin e vrasjes. Djali i vogël nuk ka qenë po ashtu.


Do presim rezultatin e balistikës. Do të merret në gjatësi dhe në peshë viktima dhe trajektorja ku do të vërtetohet sa i gjatë ka qenë autori që ka shkrepur armën. Ka qenë person i gjatë po i shkurtër. Një gjë që nuk kuptohet është që pse ka qenë i zhveshur viktima? Pse me një kanotiere? Thuhet se vajza e ka marrë autorësinë vetë.

Djali i madh thuhet se është përdorues i narkotikëve, por fshirja e gjurmëve është gjeniale. Dua të përgëzoj dhe Policinë e Shtetit.”, u shpreh ai.