BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Gossip

Nga banorët e rinj, deri te çiftet e shtëpisë, gazetarja e njohur analizon gjithçka mbi “BBV3”

Nga banorët e rinj, deri te çiftet e shtëpisë, gazetarja e

Gazetarja Klotilda Harka ishte e ftuar sot në një emision televiziv për një analizë mbi “Big Brother Vip 3”, banorët dhe situatat e krijuara deri më tani. Cilët banorë po bëjnë një lojë të mirë në Big Brother sipas saj?

Jul Deda dhe Egla Ceno po e bëjnë mirë lojën. Po luajnë brenda shtëpisë, jo me situatat jashtë… Sara deri tani ka luajtur dhe ajo fort. Ajo është e vetmja që ka rrëfyer histori dashurie me persona të ndryshëm. Në këtë aspekt Sara është më mendjehapura. Ka ardhur aty ‘pa doreza’. Por në këtë pikë të lojës duhet të gjëje një alibi aty, sepse tani po e lënë pas Juli dhe Egla.

Gazetarja vijon analizën, duke komentuar historitë personale të banorëve dhe tregon se çfarë impakti kanë ato në lojë.

Secili prej tyre ka sjellë një histori të caktuar. Deri tani duket që është e sinqertë. Por sesa impakt do të ketë në publik një histori e tillë, rrëfimi i historisë personale nuk ka impaktin që ka pasur dikur. Personazheve u duhen alibi të tjera.

Ndër të tjera, Klotilda komenton raportin Ilnisa-Meriton.

Mendoj që Ilnisa nuk po gjykohet për këtë. Ka sjellë një model ndryshe që shumë njerëz në Tiranë e bëjnë, por ajo po e bën para kamerave. Problemi është që kjo lidhja që po krijon ajo të jetë aq e bukur në sytë e publikut që njerëzit do duan të bëjnë si ajo.

Klotilda gjithashtu komenton tre banorët më të rinj të “BBV3”.

Julia është një personazh që ka qenë simpatik. Por kam përshtypjen që s’do dijë ta bëjë lojën. Nuk mendoj që do jetë ai personazhi që ajo pretendon të jetë. Personazhet e rinj duhet të hyjnë me një strategji të caktuar. Sara do prishë punë diku, ‘do trazojë ujërat’. Edhe te Sara kam dyshime. Silvi ka hyrë për të konkurruar Meritonin ose Romeon. Por nuk është ndonjë lojë e re.