BREAKING NEWS

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar me grupet kriminale për të asgjësuar armiqtë e tij, Idajet Beqiri nxjerr detajet e forta dhe zbulon ngjarjen e rëndë ku është implikuar edhe Monika Kryemadhi

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar
x
BREAKING NEWS

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali Berishës dhe Izet Haxhisë, nga vrasja e Azem Hajdarit, urdhri për të eliminuar një ministër, deri te strehimi në Turqi

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali
x
BREAKING NEWS

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke, detajet nga dosja që fsheh politikanët që i shërbyen Sigurimit dhe dështimi i planit të jugosllavëve për të eliminuar Ramiz Alinë, ja rrëfimi i fundit “bombastik” i Bujar Hoxhës përpara se t...

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke,
x
BREAKING NEWS

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra aleancë me Dumanin për të goditur pushtetarët e lartë, gjurmim të parave të pista, llogarive bankare dhe sekuestrim pasurie, ja si britanikët do plotësojnë me materiale shtesë dosjet përvëluese...

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra
x
BREAKING NEWS

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja çfarë përmban projekti i Edi Ramës në bashkëpunim me Sali Berishën kundër SPAK dhe institucioneve të pavarura

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja
x
BREAKING NEWS

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me përkrahësit e Sali Berishës, Shehu, Noka dhe Sula kundër komisionit të Edi Ramës

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn në fuqi rritja e re e pagave, orari i punës do të jetë 09.00 me 15:30, do të ketë edhe shpërblime, ja kategoritë që përfitojnë

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn
x
BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x

Bota

Si nëpër filma! I burgosuri me pranga arratiset nga spitali (Emri)

Si nëpër filma! I burgosuri me pranga arratiset nga spitali (Emri)

Policia e Filadelfias tha se po kërkon një të burgosur të prangosur, i cili u arratis nga një spital.

Alleem Bordan, 29 vjeç, i cili ishte në paraburgim për vjedhje makinash, u arratis ndërsa po dilte nga Spitali Episkopal rreth orës 6:42 të mëngjesit të së hënës, tha në një konferencë shtypi zëvendëskomisioneri i policisë së Filadelfias, Frank Vanore.

Policia nisi një “kërkim intensiv” por nuk mundi ta gjente atë, tha Vanore.

Disa shkolla në zonë u mbyllën gjatë kontrollit fillestar të hënën në mëngjes, tha Vanore. Që atëherë bllokimet janë hequr.

Bordan u arrestua javën e kaluar për vjedhjen e një makine nga një shofer transporti, tha Vanore, dhe ndërsa ai ndodhej në paraburgim u ankua për dhimbje.

“Nëse një i burgosur ankohet për dhimbje ose ka një lëndim, është politika jonë që t’i çojmë në një institucion,” tha Vanore.

Bordan është një emër i njohur për policinë pasi rezulton disa herë i arrestuar në të kaluarën pr vepra penale si rezistencë ndaj një zyrtari publik dhe armëmbajtje pa leje.

 

Më të lexuarat