BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Aktualitet

Vranë babanë e tyre dhe qeshën në seancën gjyqësore/ “Krimet nuk paramendohet”, psikiatri i njohur sqaron sjelljen e tre fëmijëve të Pëllumb Metës: Duhet një fantazi shumë e madhe për të imagjinuar se...

Vranë babanë e tyre dhe qeshën në seancën

Duke analizuar krimin e rëndë brenda familjes në Shënavlash në Durrës, psikiatri Neli Demi, tha në një emision televiziv, se është e vështirë për të arritur në një përfundim apo çrregullim për tre persona të së njëjtës familje, pasi vranë babanë e tyre, Pëllumb Meta.

“Duhet një fantazi shumë e madhe për të imagjinuar se çfarë po ndodh brenda tyre. Në përgjithësi ata që kryejnë krime ndjenë tensionin e krimit të kryer dhe reagojnë me pendesë ose keqardhje. Në pjesën më të madhe të rasteve, krimet nuk paramendohet.

Kemi të bëjmë me tre persona dhe që të kalosh në përfundime për çrregullim të personalitetit tek tre persona të së njëjtës familje është pak e vështirë. Në rast se imagjinojmë një ngarkesë të gjatë frike, dhune dhe terrori momentalisht ndihen të çliruar dhe me kalimin e kohës do ta ndjenë peshën e ngjarjes”, tha ai.