BREAKING NEWS

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar me grupet kriminale për të asgjësuar armiqtë e tij, Idajet Beqiri nxjerr detajet e forta dhe zbulon ngjarjen e rëndë ku është implikuar edhe Monika Kryemadhi

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar
x
BREAKING NEWS

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali Berishës dhe Izet Haxhisë, nga vrasja e Azem Hajdarit, urdhri për të eliminuar një ministër, deri te strehimi në Turqi

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali
x
BREAKING NEWS

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke, detajet nga dosja që fsheh politikanët që i shërbyen Sigurimit dhe dështimi i planit të jugosllavëve për të eliminuar Ramiz Alinë, ja rrëfimi i fundit “bombastik” i Bujar Hoxhës përpara se t...

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke,
x
BREAKING NEWS

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra aleancë me Dumanin për të goditur pushtetarët e lartë, gjurmim të parave të pista, llogarive bankare dhe sekuestrim pasurie, ja si britanikët do plotësojnë me materiale shtesë dosjet përvëluese...

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra
x
BREAKING NEWS

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja çfarë përmban projekti i Edi Ramës në bashkëpunim me Sali Berishën kundër SPAK dhe institucioneve të pavarura

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja
x
BREAKING NEWS

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me përkrahësit e Sali Berishës, Shehu, Noka dhe Sula kundër komisionit të Edi Ramës

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn në fuqi rritja e re e pagave, orari i punës do të jetë 09.00 me 15:30, do të ketë edhe shpërblime, ja kategoritë që përfitojnë

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn
x
BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x

Aktualitet

Vrasja e Pjerin Xhuvanit/ Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e bujshme: Ja pse nuk zbardhet ngjarja

Vrasja e Pjerin Xhuvanit/ Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e bujshme: Ja pse

Ekspertët rindërtuan për herë të dytë skenën e krimit të ndodhur në 21 Prill 2023 ku në lagjen ” 5 Maji” në Elbasan ku mbeti i vrarë mjeku Pjerin Xhuvani dhe u plagosën katër të tjerë mes të cilëve edhe një punonjëse policie.

Kjo pasi Gjykata e Apelit të Juridiksionit të Përgjithshëm pranoi me 4 mars kërkesën e Arbër Paplekaj, për kryerjen e një ekspertimi kriminalistik ne vendin e ngjarjes, për vrasjen e Pjerin Xhuvanit në Elbasan.

Ngjarja ndodhi në këtë qytet në 21 prill 2021 vetëm katër ditë para zgjedhjeve parlamentare  duke u cilësuar si ngjarja më e rëndë e ndodhur për shkak të përplasjeve politike.

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se gjithçka bëhet për të lehtësuar ish-efektin e RENEA, Arber Paplekaj i cili në shkallën e parë është dënuar me 22 vjet burg.

“Një çështje shumë profesionale, eksperimenti përsërit ngjarjen në të njëjtin vend, me të njëjtat sende, objekte. Shqipëria nuk ka logjistikë për të kryer eksperimente hetimore për një kategori veprash penale, ka për aksidente rrugore. Vrasjen, Shqipëria nuk e ka logjistikë për ta riprodhuar pas 3 vjetësh me të njëjtat kushte. Unë mendoj se do lehtësojnë Paplekajn, i kanë hapur krahun që është në kushtet e vetëmbrojtjes”, tha Spahiu.