BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Aktualitet

Vrasja në burgun e Peqinit/ Lleshi ishte plagosur me thikë në qeli një vit para ekzekutimit, a kanë lidhje ngjarjet…

Vrasja në burgun e Peqinit/ Lleshi ishte plagosur me thikë në

Por, shton se në të shkuarën, i ka dhënë Arben Lleshit 2 letra ku Shaqjes i ofroheshin plot 200 mijë euro nëse pranonte ta helmonte. Ai thotë se jo vetëm që nuk ka pranuar, por letrat ia ka dhënë të ndjerit Lleshi në kohë.

“Në këto konflikte ndërhynë dhe pjesë të të dënuarve për zgjidhjen dhe mirëkuptimin sepse janë ngjarje që nuk dëmtojnë vetëm subjektet por edhe të dënuarit që u prishen privilegjet ose komoditetet që zotërojnë në këto institucione të vuajtjes dënimit”, u shpreh pedagogu, Eugen Beci.

“Madje, jo legjendë por është informacion i cili qarkullon në organet ligjzbatuese që brenda burgut ka më tepër informacion për ngjarjet kriminale se mund të ketë jashtë në terrne”, u shpreh ish-prokurori, Eugen Beci.

Pas vrasjes, Mjacaj pranon se u ndje i kërcënuar nga të burgosurit e ndjerë. Ai kishte frikë për jetën dhe u izolua në zonën e takimeve me familjarët ku u mbyll brenda. I trembur për jetën e tij, nuk pranoi të dorëzohej deri në mbërritjen e prokurorit. Mjacaj ka qëndruar sipas dëshmive në dosjen hetimore rreth 1 orë e gjysmë i izoluar.

Mjacaj: Unë pasi hyra brenda i thashë që do dorëzohem dhe kërkova të vinte një prokuror. Më pas kam dhënë armën dhe jam dorëzuar”.

Inside Story ka mësuar se grupi hetimor ka tërhequr për shqyrtim një tjetër dosje hetimore e cila në të shkuarën ka kaluar në heshtje. Arben Lleshi, ka qenë vazhdimisht objektiv për tu ekzekutuar nga kundërshtarët e tij. Veç tentativave për të cilat flitet në dëshminë e të burgosuri Indrit Shaqja, vetëm 1 vit para eliminimit Lleshi është plagosur brenda burgut me thikë.

Kjo ngjarje, ka kaluar në heshtje dhe u trajtua si një konflikt i zakonshëm mes të burgosurve. Ai mori një goditje thike në ijë por fatmirësisht aso kohe, pa probleme për jetën. Tashmë, po kryhen edhe njëherë verifikimet për ngjarjen e parë për të kuptuar nëse ka qenë pjesë e skenarit të mirëmenduar deri në eliminimin e tij, apo ishte konflikt rastësor…