BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e vjetër e Ilir Metës, manovrat e tij me përjashtimin e Monika Kryemadhit dhe prapaskenat e forta që po ndodhin brenda ish-LSI, nga largimi i bashkëpunëtores së tyre të kasafortave, te shkërmoqja ...

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e
x
BREAKING NEWS

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e “çmendur” e Agron Zhukrit, si u bë milioner nga gruaja e tij që nuk i justifikon dot të gjitha të ardhurat e saj me pagat dhe aktivitetin privat, zbardhen “flamujt e kuq” në KPK...

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë po përgatitet me skemën e re të pensioneve, nga indeksimi, kompensimet, ndryshimet në fshat dhe qytet dhe deri tek kontributet për të vetëpunësuarit në bujqësi

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë
x
BREAKING NEWS

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do t’i qepem Dumanit brez pas brezi, nëse është trim le të...

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do
x
BREAKING NEWS

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit, dosja e tyre e “e zezë” e pastrimit të parave drejt fundit të hetimeve, Altin Dumani dhe Sotir Kllapi po bëjnë gati fletë-arrestet, zbardhen provat dhe dëshmitarët që kanë plasur “bom...

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit,
x

Politike

Prania e Aleks Soros në Samitin e Tiranës/ “Askush nuk i ka dhënë flamurin e shtetit të vet siç ia ka dhënë Rama”, Drejtuesja e Departamentit të Marrëdhënieve me Jashtë zbulon detajet: Agjendat e tij synon…

Prania e Aleks Soros në Samitin e Tiranës/ “Askush nuk i ka

Në samitin e Ukrainës që u zhvillua në Tiranë, ishte i pranishëm edhe Aleks Soros, djali i filantropit George Soros. Duke komentuar këtë në studio televizive, Ilda Zhulali, Drejtuese e Departamentit të Marrëdhënieve me Jashtë në PD, thotë se askush nuk i ka dhënë flamurin e shtetit të vet siç ia dha sipas saj, kryeministri Edi Rama gjatë ditës së sotme.

“Për protokoll pas kryeministrit duhet të ishte ministri i Jashtëm dhe i Mbrojtjes, në vend të kësaj shohim ministrin e Brendshëm dhe Aleks Soros dhe dy anëtarë të tjerë të stafit të Soros. Kjo është krejtësisht anormale. Kjo vjen për interesat e tij financiare dhe politike. Shqipëria jonë është shumë e vogël, askush nuk ia ka dhënë këtë status siç ia ka dhënë Rama. Askush nuk i ka dhënë flamurin e shtetit të vet siç ia ka dhënë z.Rama. Nuk e di pse nuk ngrihet në Shqipëri për të pasur reagime. Çfarë përfaqëson ai? Ne shkojmë në kuti dhe votojmë. Rama edhe pse me zgjedhje të vjedhura, ka dalë si përfaqësues i Partisë Socialiste.

Njerëzit nuk e kanë votuar Aleks Soros. Deri ku shkojnë interesat që ai ka. Agjendat e tij në Ballkan është promovimi i Ballkanit të Hapur për të ngritur hegjemoninë serbe në rajon që bie ndesh me interesat tona kombëtare. Nuk e di nëse z.Rama i ka dhënë ndonjë premtim financiar. Edhe vetë në SHBA, Soros njihet si njeri që mbështet agjendat ekstreme majtiste dhe që në fund të fundit nuk përputhet me këtë shoqëri konservatore”, tha ajo.

 

Më të lexuarat