BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Aktualitet

Vrasja në Durrës/ Pritet që të dalë rezultati i ekspertizës së armës,  bashkëshortja e viktimës Blerina Meta dyshohet e përfshirë në...

Vrasja në Durrës/ Pritet që të dalë rezultati i

Gazetari Ervin Leka ka dhënë detaje lidhur me ngjarjen e rëndë të ndodhur në Durrës, ku u vra Pëllumb Meta nga fëmijët e tij. Gazetari Leka në emision televiziv tha se  edhe bashkëshortja e Pëllumb Metës, Blerina Meta dyshohet e përfshirë në krim dhe se për këtë vijojnë hetimet.

Gjithashtu pritet që të dalë rezultati i ekspertizës së armës për të zbardhur më shumë detaje nga ngjarja e rëndë.

“Policia e Durrësit po vijon hetimet dhe asnjëherë nuk është përjashtuar edhe mundësia se bashkëshortja e Pëllumb metës mund te jetë përfshirë dhe të ketë pasur rolin e ekzekutorit. Prokuroria nuk e ka arrestuar për të parë detaje të tjera, nëse do të dalin nga Blerina Meta. Sipas grupit hetimor dhe Prokurorisë nuk është i besueshëm versioni se ajo nuk është e përfshirë në këtë krim. Asnjëri prej fëmijëve nuk ka përfshirë nënën duke thënë se nuk ka lidhje me krimin, por duket se policia dyshon të kundërtën dhe për këtë vijojnë hetimet”, tha ndër të tjera gazetari Leka.

 

Më të lexuarat