BREAKING NEWS

“Punësim në shpi bari, trafikim njerëzisht drejt Anglisë”/ Si shqiptarët po e kthejnë TIK Tok në një dark Web duke joshur edhe bandat kriminale

“Punësim në shpi bari, trafikim njerëzisht drejt
x
BREAKING NEWS

Aksident i rëndë, përplasen dy makina, humb jetën efektivi i policisë

Aksident i rëndë, përplasen dy makina, humb jetën efektivi i
x
BREAKING NEWS

"Pa miratimin e tyre s'qarkullon asnjë varkë"/ E përditshmja italiane ‘zbërthen’ mafien shqiptare: Ecin me "nder" dhe "pakte gjaku"

"Pa miratimin e tyre s'qarkullon asnjë varkë"/ E
x
BREAKING NEWS

“Pres të arrestohem të martën”/ Habit ish-presidenti Donald Trump, bën lëvizjen urgjente, fton qytetarët të...

“Pres të arrestohem të martën”/ Habit ish-presidenti
x
BREAKING NEWS

Takimi Kurti-Vuçiç në Ohër, Bashkimi Europian zbardh detaje nga marrëveshja për të cilin u negociua mbi 10 orë

Takimi Kurti-Vuçiç në Ohër, Bashkimi Europian zbardh
x
BREAKING NEWS

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Reagon Shtëpia e Bardhë dhe bën thirrjen e fortë

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Reagon Shtëpia e Bardhë dhe
x
BREAKING NEWS

Situata e Covid-19 në vend, ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm, ja çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit

Situata e Covid-19 në vend, ministria e Shëndetësisë del me
x
BREAKING NEWS

A ka vdekur Talo Çela? SPAK bën lëvizjen që nuk pritej

A ka vdekur Talo Çela? SPAK bën lëvizjen që nuk pritej
x

Bota

A do të do të dërgojë avionë luftarakë Britania e Madhe në Ukrainë? Kryeministri britanik Sunak zbulon vendimin

A do të  do të dërgojë avionë luftarakë Britania e

Qeveria britanike ka thënë se nuk do të dërgojë avionë luftarakë në Ukraina pasi kjo gjë është jopraktike. Kështu tha kryeministri Rishi Sunak, ndërsa Boris Johnson është angazhuar në një sërë ngjarjesh dhe intervistash në Shtetet e Bashkuara për të mbështetur fuqishëm dërgimin e avionëve në Kiev. 

"Nuk është praktike për momentin dërgimi i avionëve britanikë, ne do të vazhdojmë të punojmë ngushtë me ukrainasit për të kuptuar nevojat e tyre dhe se si aleatët mund t'i ndihmojnë ata më tej. Duke pasur parasysh kompleksitetin e luftëtarëve britanikë dhe kohët e gjata të trajnimit të nevojshme për t'i përdorur ato ne nuk mendojmë se është praktike,” tha Sunak.