BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x
BREAKING NEWS

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku, në skenë del dhe kompania e oligarkut rus Oleg Deripaska, KLSH liston shkeljet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku,
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para prokurorëve specialë për njohjen me Mërtirin dhe Zoton, tentativat e partneres së ish-zv/kryeministrit për të zhdukur dokumentin e rëndësishëm dhe shitjet fiktive të kryera me qellim ...

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para
x
BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të Kuvendit, përjashtimin e deputetëve që ushtrojnë dhunë nga 30 ditë e zbret në 10, ja ndëshkimi i ashpër që do të jepet për ligjvënësit që përdorin tymuese gjatë seancës plenare...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të
x
BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x

Bota

A ka pasur kontakt mes Putin dhe Trump? Reagon për herë të parë Kremlini

A ka pasur kontakt mes Putin dhe Trump? Reagon për herë të

Nuk ka pasur asnjë komunikim midis presidentit rus Vladimir Putin dhe kandidatit për president të SHBA-së, Donald Trump, në lidhje me lirimin e një gazetari amerikan të burgosur apo ndonjë temë tjetër, tha Kremlini të enjten.

“Natyrisht, Putini nuk ka kontakte me Donald Trump”, u tha gazetarëve zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov. Ai e bëri komentin pasi Trump pretendoi në një postim në mediat sociale se pasi të fitojë përsëri presidencën në nëntor, Putin do të lirojë reporterin e Wall Street Journal, Evan Gershkovich.

Gazetari “do të lirohet pothuajse menjëherë pas zgjedhjeve, por patjetër përpara se të marr detyrën”, tha Trump në Truth Social. “Ai do të jetë në shtëpi, i sigurt dhe me familjen e tij. Vladimir Putin, presidenti i Rusisë, do ta bëjë këtë për mua, por jo për askënd tjetër dhe ne nuk do të paguajmë asgjë”, u shpreh ai.

Peskov hodhi poshtë deklaratën e Trump, duke thënë se çdo komunikim me zyrtarët amerikanë në lidhje me lirimin e mundshëm të amerikanëve të akuzuar për krime në Rusi do të bëhej në fshehtësi të plotë.

“Mund të theksojmë edhe një herë atë që kemi thënë vazhdimisht se këto bisedime duhet të zhvillohen në heshtje të plotë dhe në mënyrë absolutisht të fshehtë. Kjo është mënyra e vetme për t’i bërë ato efektive”, tha ai.

Gershkovich, një shtetas amerikan, u arrestua nga Shërbimi Federal i Sigurisë së Rusisë (FSB) me akuza për spiunazh në mars 2023. Ai u akuzua për mbledhjen e sekreteve shtetërore në lidhje me një ndërmarrje ushtarako-industriale në Ekaterinburg. Një gjykatë ruse i ka zgjatur disa herë paraburgimin teksa ai pret gjykimin.