BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x
BREAKING NEWS

“Kamikazët” e Berishës dhe Metës i vënë “flakën” Bashkisë së Tiranës, bandës i prin Argita Malltezi, djali i Fahri Balliut, Tedi Blushi dhe “socialisti” Belind Këlliçi, ja çfarë ndodhi në protestën kundër Erion Veliajt

“Kamikazët” e Berishës dhe Metës i vënë
x
BREAKING NEWS

Telashet për Sali Berishën sapo kanë nisur, ja si të gjitha gjykatat i mbyllën dyert dhe e lanë në izolim, gati hapja e dosjeve të tjera nga SPAK për vrasje, grabitje të pronave dhe vjedhje

Telashet për Sali Berishën sapo kanë nisur, ja si të gjitha
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shpërfill vendimin e Gjykatës Kushtuese për Olta Xhaçkën, PS rrëzon kërkesën e opozitës, deputetja socialiste mbron bashkëshortin si investitor strategjik, debate dhe akuza mes palëve

Edi Rama shpërfill vendimin e Gjykatës Kushtuese për Olta
x
BREAKING NEWS

Vazhdon skenari i Ramës për rehabilitimin e “non-gratës”, Bardhi kërkon futjen e Sali Berishës në grupin e PD, SHBA e nxorën nga dera, kryeministri e fut nga dritarja

Vazhdon skenari i Ramës për rehabilitimin e
x

Bota

Aksident i frikshëm/ Kamioni i varur në urë, shoferja shpëtohet mrekullisht (Video)

Aksident i frikshëm/ Kamioni i varur në urë, shoferja

Një shofere e një mjeti të rëndë rural është shpëtuar në mënyrë dramatike nga zjarrfikësit teksa automjeti i saj varej duke u lëkundur nga një urë dje në Kentucky, SHBA.

Një aksidenti i shumëfishtë dje pasdite në urën Clark Memorial mbi lumin Ohio River përfshiu tre mjete të tjera, duke dërguar kamionin jashtë anës së urës.

Shoferja është dërguar në spital dhe është jashtë rrezikut për jetën sipas raportimeve, ndërsa dhe një tjetër person i përfsirë në aksident është shtruar në spital, shkruan rrjeti vendas CBS WLKY.

Zjarrfikësat e Louisville thanë se rreth 30 efektivë punuan në skenën e aksidentit teksa kishin nxjerrë shoferen e mjetit të varur në ajër duke zbritur te ajo me litarë.

Pamjet dramatike tregojnë sesi zjarrfikësi ulet me litarë te gruaja në kabinën e mejtit deh më pas e ngre bashkë me veten për ta shpëtuar.

Ata shtonin se ishin stërvitur për situata të tilla dhe se pas shpëtimit drejtuesja e mjetit ishte e ndërgjegjshme dhe lutej për atë që i kishte ndodhur.