BREAKING NEWS

Pakti për emigrantët/ Reagojnë media italiane: Engjëll Agaçi, njeriu kyç në marrëveshjen Shqipëri-Itali, një ish-avokat i...

Pakti për emigrantët/ Reagojnë media italiane: Engjëll
x
BREAKING NEWS

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në biografi" për etiketimin e mediave si kazanë, a po reflekton kryeministri për arrogancën e ekzagjeruar?

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e Berishës që është ende në fuqi, taktikat e tyre të kërcënimit me dosje, skema që po përdor kryeministri me ndërkombëtarët për të qëndruar në pushtet dhe dy goditjet e rënda që do të marrë ish-pre...

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e
x
BREAKING NEWS

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për të rrëzuar nga pushteti Edi Ramën dhe oligarkinë ekonomike që e mbështet, ja dosja që nëse hetohet siç duhet nga SPAK e çon kryeministrin pas hekurave, Meta-Berisha kokë e këmbë të zhytur në vj...

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për
x
BREAKING NEWS

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë “gropën” nga qelia Metës për aferën “CEZ-DIA”, SPAK ka sekuestruar celularët e Kryemadhit e fëmijëve të saj me biseda të vitit 2013-2015, pyeten 100 persona, nga të afërm, bashkëpunëtorë dhe mjekë, futet në skaner edhe vi...

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë
x
BREAKING NEWS

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini për kategoritë që përfitojnë rritje page, detajet nga indeksimi i pensioneve dhe periudha kur do të shpërndahet bonusi, do të ketë paketë mbështetëse për shtresat në nevojë, ndihmë edhe për famil...

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x

Bota

Aksident i frikshëm mbi urë, kamioni mbetet varur ndërsa shoferja arrin të…(Video)

Aksident i frikshëm mbi urë, kamioni mbetet varur ndërsa shoferja

Një kamion mbeti i varur në mënyrë dramatike mbi buzë të Urës Përkujtimore Clark në Louisville, Kentucky pasi u përplas me një pengesë. Video tregon punonjësit e shpëtimit që zbresin për të nxjerrë shoferin, një grua, nga kabina.

Nuk dihet ende plotësisht se si ka ndodhur ngjarja. Ngjarja ndodhi pak pas mesditës, një gjysmë kamion Sysco u përfshi në një aksident me tre automjete mbi urën që lidh Kentakin dhe Indianën. Kamioni përfundoi duke u varur në buzë të urës me kabinën e varur pothuajse 30 metra mbi lumin Ohio.

Skuadra e “Louisville Fire” mbërriti tre minuta më vonë dhe filloi të orkestronte një plan për të shpëtuar shoferen femër ende brenda.

“Ne kemi bërë disa gjëra të çmendura, por kjo i kalon të gjitha”, tha Zjarrfikësi Bryce Carden gjatë një konference për shtyp. “Gjithçka kthehet në stërvitje. Ne e kemi bërë këtë ndoshta njëqind herë. Sapo e arrita, ajo ishte super e qetë dhe e mbledhur dhe na lejoi të bënim atë që bëjmë.”