BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Bota

Aksident tragjik/ Humbin jetën pesë të rinj, mes tyre edhe një futbollist, policia e këtij vendi del me detaje nga ngjarja

Aksident tragjik/ Humbin jetën pesë të rinj, mes tyre edhe

Një aksident i rëndë ka ndodhur në mëngjesin e sotëm në Romë, në Tor Lupara, ku ndër viktimat që kanë ndërruar jetë edhe një futbollist i ri. Alessio Guerrieri, 21 vjeçari i cili luante pikërisht në skuadrën nga i njëjti vend ku ndodhi aksidenti, Tor Lupara Calcio, është futbollisti që ka ndërruar jetë. Mediat italiane bëjnë me dijes se Alessio ishte i biri i ish-presidentit të akademisë së Fonte Nuovas.

Katër djem të tjerë, Valerio Di Paolo, Simone Ramazzotti, Flavia Troisi dhe Giulia Sclavo e gjetën vdekjen në vend si pasojë e aksidentit. Leonardo Chiapparelli, shoku i skuadrës së Guerrierit, i cili ishte i përfshirë gjithashtu në aksident, është në spital.

Bota e futbollit humb edhe një herë një yll të ri.

Guerrieri ishte një futbollist i ri, i rritur në Tor Lupara, i cili kishte si idhull Gennaro Gattuson. Krahas sportit, ai studioi arkitekturë në Universitetin e Tor Vegata, pasi ishte i pasionuar pas arkitekturës së brendshme.