BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Bota

Alarm për përshkallëzim të luftës në Lindjen e Mesme, Biden takohet me urgjencë me ekipin e sigurisë kombëtare

Alarm për përshkallëzim të luftës në Lindjen e

Alarmi global ka sinjalizuar një përshkallëzim të klimës tashmë të tensionuar në Lindjen e Mesme me frikën e një konflikti të gjerë më të dukshëm se kurrë.

Kjo përfshin kthimin e nxituar në Uashington të Presidentit amerikan Joe Biden nga udhëtimi i tij në shtëpinë e tij në Delaware, ku kishte shkuar për fundjavë, në mënyrë që të takohej me ekipin e sigurisë kombëtare të Shtëpisë së Bardhë për një përditësim mbi tensionet e vazhdueshme në Lindjen e Mesme.

Në Uashington ata janë të përgatitur për më të keqen, por në të njëjtën kohë për skenarin më të mirë, që për momentin është një goditje nga Irani, e cila mund të mos jetë aq e fortë dhe mund të mos e përshkallëzojë situatën, pasi Teherani tashmë ka dërguar mesazhin në SHBA në ditët e fundit.

Është tregues i situatës, megjithatë, dhe sa e ndjeshme është Lindja e Mesme, mesazhi kumbues i Joe Biden se SHBA do të qëndrojë pranë Izraelit.

Megjithatë, në rast të një konflikti ushtarak, përfshirja amerikane nuk është sqaruar se në çfarë mënyre do të ekzistojë – apo jo – pasi SHBA-ja deklarohet “absolutisht e përkushtuar për mbrojtjen e Izraelit”.

Një deklaratë e tillë përkthehet më tepër si një gatishmëri e shtuar e mbrojtjes dhe diplomacisë amerikane, ndërkohë që duket se Shtëpia e Bardhë është tashmë në gatishmëri për të zmbrapsur sulmet ndaj pozicioneve dhe bazave ushtarake izraelite.