BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit politik të qarqeve të PS, nga largimi i Peleshit, Ballukut dhe Gjiknurit, te zhvendosja e Taulant Ballës dhe afrimi i Erion Braçes, Benet Becit dhe Pjerin Ndreut, zbardhet lista me emrat e rrezikuar...

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit
x
BREAKING NEWS

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë do të përfundojnë në xhepat e tyre, nga shpërblimet dhe deri te mënyra se si do ta marrin pensionin, flasin ekspertët

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë
x
BREAKING NEWS

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh nga SPAK dosjet e aferave me pronat në ushtri, emrat ‘VIP’ që po hetohen me themel, skandalet që rrezikojnë të fundosin Bajram Begajn dhe pse imuniteti nuk e shpëton dot nga prangat e...

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh
x
BREAKING NEWS

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë shkatërruar në Shqipëri, Nasip Naço nxjerr blof Niko Peleshin dhe zbardh skandalet e Ministrisë së Mbrojtjes, si përfunduan për skrap uzinat e municioneve   

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë
x
BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x

Bota

“Alienët mund të kalojnë para syve tanë”, gazetari ngre dyshimet: Qeveria amerikane po fsheh informacionet, pritet të ndodhë…

“Alienët mund të kalojnë para syve tanë”,

Qeveria amerikane nuk është plotësisht transparente për atë që di për UFO-t, sipas një gazetari që sapo shkroi një libër mbi këtë temë.

Garrett Graff, autor i “UFO: Historia e brendshme e kërkimit të qeverisë amerikane për jetën e huaj këtu – dhe atje”, ndau njohuri për punën e tij, gjatë një interviste në NBC Neës Noë me prezantuesin Chuck Todd.

“Ka diçka të vërtetë këtu. Ka gjëra atje jashtë në hapësirën tonë ajrore që ne nuk i kuptojmë se çfarë janë dhe që ato mund të përfaqësojnë teknologji të re të shkëlqyer kundërshtare, por ato gjithashtu mund të përfaqësojnë shkencën që ne nuk e kuptojmë në fusha të tilla si meteorologjia apo astronomia. Besoj se qeveria po mbulon njëfarë niveli njohuritë për UFO-t”, tha ai.

“Ajo për të cilën nuk jam i bindur, është se qeveria po mbulon njohuritë kuptimplota të anijeve kozmike aliene, vizitorëve të huaj, kontakteve jashtëtokësore”, shtoi Graff.

Një pjesë e “sfidës” së identifikimit të UAP-ve ose ndryshe UFO-ve shpjegoi Graff, është krijimi i një “vijë bazë” me ndihmën e sensorëve dhe instrumenteve të tjera për atë që mund të qarkullojë rreth Tokës në një bazë tipike. Ai nuk e përjashtoi plotësisht perspektivën e jashtëtokësoreve, duke pohuar se ato mund të kalojnë rreth nesh gjatë gjithë kohës dhe ne nuk kemi teknologjinë adekuate për t’i vërejtur, duke marrë parasysh faktorë të tillë si madhësia dhe shpejtësia e lëvizjes në një hapësirë të madhe.