BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Bota

Arrestohet autori i sulmit me thikë ndaj priftit, shfaqet para kamerës duke qeshur (Video)

Arrestohet autori i sulmit me thikë ndaj priftit, shfaqet para kamerës

Policia australiane ka njoftuar arrestimin e një djali 15-vjeçar pasi plagosi me thikë një peshkop dhe një klerik brenda një kishe të Sidneit gjatë një predikimi të drejtpërdrejtë. I dyshuari u trajtua për lëndime në dorë dhe u dërgua në një vend të sigurt pasi sulmi ka zemëruar besimtarët.

Ndërkohë, të paktën dy oficerë policie janë në spital dhe automjetet janë dëmtuar gjatë protestave të dhunshme pas sulmit të sotëm me thikë në një tempull asirian në Sidnej. Oficerët u plagosën nga njerëzit duke hedhur shishe, tulla dhe objekte të tjera.


Prifti mbeti i plagosur nga sulmi jashtë rrezikut për jetën, ashtu si edhe tre persona të tjerë. Në rrjetet sociale po qarkullojnë foto të ndryshme të sulmuesit, ku shihet duke buzëqeshur paturpësisht pasi është kapur nga njerëzit.

Duket se sulmuesi është krenar që ka sulmuar udhëheqësin e krishter në kishë në prani të besimtarëve. Një tjetër foto tregon sulmuesin me një dorë të lënduar dhe një fashë të mbështjellë rreth saj.

Burri që goditi përtokë sulmuesin me thikë në kishën e Sydney konfirmon se sulmuesi bërtiti në arabisht ndërsa goditi me thikë një peshkop të krishterë.

“Ai vazhdoi të thoshte Allah Akbar, Allah Akber.” tha i pranishmi.