BREAKING NEWS

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por është i vërtetë”/ Kreshnik Spahiu zbulon hapat që ndërmerr BE për të hapur ‘thesin’ e fondeve në Ballkan

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por
x
BREAKING NEWS

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike për shqiptarët: Luizi u ‘martu’, në 11 shkurt të “martojmë” Ramën

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike
x
BREAKING NEWS

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/ Gazetari zbardh prapaskenat e forta: Grupet kriminale e kanë metodë përdorimin e...

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/
x
BREAKING NEWS

A ka kryer Ervis Martinaj ndërhyrje plastike?/ Artan Hoxha zbulon si qëndron e vërteta

A ka kryer Ervis Martinaj ndërhyrje plastike?/ Artan Hoxha zbulon si
x
BREAKING NEWS

Vrau të riun nga Kukësi në Prizren, zbardhet kërkesa më e fundit e prokurorisë për “Kobrën” dhe pesë të tjerë

Vrau të riun nga Kukësi në Prizren, zbardhet kërkesa më
x
BREAKING NEWS

Pas njoftimit të datës së protestës, Berisha bën lëvizjen e radhës, ja çfarë pritet të ndodhë sot

Pas njoftimit të datës së protestës, Berisha bën
x
BREAKING NEWS

Vëmendje shoferë! S’ka më të lëvizësh me makinë pa dokumente, makina monitoruese zbret në terren (Detaje)

Vëmendje shoferë! S’ka më të lëvizësh me
x
BREAKING NEWS

Kush e vrau Brilant Martinajn? Artan Hoxha zbardh detaje tronditëse nga atentati në Fushë- Krujë: E njëjta skuadër i bëri atentatin edhe...

Kush e vrau Brilant Martinajn? Artan Hoxha zbardh detaje tronditëse nga
x

Bota

Covid-19/ Ekspertët britanikë dalin me paralajmërimin e frikshëm: Varianti i ri po shton shifrat e të infektuarve, çfarë pritet të ndodhë këtë dimër

Covid-19/ Ekspertët britanikë dalin me paralajmërimin e

Shefat e Shëndetësisë në Mbretërinë e Bashkuar paralajmërojnë se një variant i ri I Covid mund të shkaktojë rritje të infeksioneve ditore në vend dhe jo vetëm.

Sipas ekspertëve të shëndetësisë varianti i ri i Covid vjen në një periudhë ku shifrat e rasteve me gripin sezonal kanë shpërthyer.

Varianti i ri i Covid “BQ1 Omicron” është dominues në Britani dhe përbën 50.4 për qind të infeksioneve, krahasuar me 39 për qind javën e kaluar, shkruan The Sun.

Mjeku ekspert në Angli, Stephen Powis, tha se pret që ky dimër të jetë dimri më sfidues që shëndetësia në vend ka parë vitet e fundit.

“Ndërsa shkojmë drejt Krishtlindjeve, do të shohim rritje të niveleve të gripit në komunitet dhe rritje të numrit të pacientëve që kanë nevojë për pranim në spital. Ne gjithashtu kemi filluar të shohim rritje të numrit të pacientëve me Covid”, tha ai.