BREAKING NEWS

“Rama është frikacak e burracak...”, deputeti i PD-së: Kryeministri është i papërgjegjshëm për të mbajtur postin

“Rama është frikacak e burracak...”, deputeti i
x
BREAKING NEWS

“Kuvendin e kontrollon Rama”, ish-presidenti: Nuk i vendoset faji vetëm opozitës që janë të përçarë, por edhe...

“Kuvendin e kontrollon Rama”, ish-presidenti: Nuk i vendoset faji
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e
x
BREAKING NEWS

Çështja “McGonigal"/ Bamir Topi del me akuzat ndaj kryeministrit: Rama i sheh institucionet si copa letre

Çështja “McGonigal"/ Bamir Topi del me akuzat ndaj
x
BREAKING NEWS

"U kërkoi 10 milionë euro për t’i hequr nga lista e zezë", Milaim Zeka del me deklaratën befasuese: Faik Ymeri shantazhoi biznesmenët në emër të McGonigal

"U kërkoi 10 milionë euro për t’i hequr nga lista e
x
BREAKING NEWS

Bordi i Transparencës ndryshon çmimin e karburanteve, ja me sa lek do të shiten nafta dhe benzina

Bordi i Transparencës ndryshon çmimin e karburanteve, ja me sa lek
x
BREAKING NEWS

"Banda kriminale e drejtuar nga kryeministri...", Erisa Xhixho del me deklaratën e fortë: U janë vjedhur miliona euro shqiptarëve

"Banda kriminale e drejtuar nga kryeministri...", Erisa Xhixho del me
x
BREAKING NEWS

Autobusi me nxënës përplaset me një makinë, policia zbardh shkakun dhe detajet e fundit nga ngjarja (Video)

Autobusi me nxënës përplaset me një makinë, policia
x

Politike

Samiti i 6 dhjetorit/ Berisha hedh akuza të rënda ndaj Ramës: Është përfaqësuesi më i zi i mafies shqiptare, do u tregojmë liderëve europianë se...

Samiti i 6 dhjetorit/ Berisha hedh akuza të rënda ndaj Ramës:

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar samitin e 6 dhjetorit ku liderët e vendeve të BE-së do të vijnë në Shqipëri.

Në një takim me banorët e kryeqytetit, Berisha tha se ndër ta, përfaqësuesi më i zi i mafies shqiptare ndërkombëtare është Edi Rama.

Sipas Berishës, protesta e thirrur nga ai do të shërbejë si një mesazh për t’i treguar Europës dhe botës të vërtetat e regjimit të kryeministrit Rama.

Berisha: Më 6 dhjetor do vijnë liderë të vendeve europiane. Njëri prej tyre është përfaqësuesi më i zi i mafies shqiptare ndërkombëtare, dhe ky është Edi Rama. Ndaj dhe ne, forcë e vokacionit perëndimor, forcë politike e cila integroi Shqipërinë në NATO dhe bëri hapa të jashtëzakonshëm të integrimit europian, do jemi në protestën më të fuqishme të bërë ndonjëherë. Protesta jonë, nuk ka asnjë shenjë proteste përveçse shenjë mikpritje dhe përzemërsie.

Ne dalim në protestë, me misionin për t’i paraqitur Europës dhe botës, të vërtetën apo Shqipërinë reale. Të vërtetat e zeza të regjimit monist të Edi Ramës. I cili e shndërroi shtetin në makineri elektorale. Duke përdorur bandat për vjedhjen e votës, duke ngritur sistemin e patronazhistët që në një moment u kthyen si terrorist të kuq.

Protesta jonë, klundër një armiku të vlerave europiane në Shqipëri. Protestën më datë 6, duhet ta kuptojmë si një mision për të përfaqësuar vlerat tona. Për të përfaqësuar lumenjtë e vuajteve dhe sakrificave të pamerituara. Është detyrim madhor për ata qindra mijëra të rinj që u larguan nga familjet e tyre.

Më të lexuarat