BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Berishës/ Gazetari zbulon kush është personi që ndaloi dhunimin e Gert Shehut

Sulmi ndaj Berishës/ Gazetari zbulon kush është personi që
x
BREAKING NEWS

Shemsi Prençi habit me deklaratën: Edhe nëse më ftojnë sot si drejtues në polici nuk pranoj. Ja arsyeja e fortë

Shemsi Prençi habit me deklaratën: Edhe nëse më
x
BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Sali Berishës në protestë, gazetari hedh dyshime të forta: Gerti Shehu mund të jetë i rekrutuar nga shërbime inteligjence

Sulmi ndaj Sali Berishës në protestë, gazetari hedh dyshime
x
BREAKING NEWS

Shpërthimet në veri të Kosovës, vjen reagimi i menjëhershëm i policisë

Shpërthimet në veri të Kosovës, vjen reagimi i
x
BREAKING NEWS

A janë sekuestruar kamerat e sigurisë në PD? Gazetari zbardh detaje të forta dhe zbulon lëvizjet e fundit të prokurorisë

A janë sekuestruar kamerat e sigurisë në PD? Gazetari zbardh
x
BREAKING NEWS

U sulmua nga 31-vjeçari, Breçani zbulon porosinë e Berishës për agresorin

U sulmua nga 31-vjeçari, Breçani zbulon porosinë e
x
BREAKING NEWS

Neutralizoi agresorin e Berishës, Erzen Breçani kritikon ashpër autoritetet: Hetimi për sulmin ndaj Berishës duhet të niste më shpejt, policia duhet të...

Neutralizoi agresorin e Berishës, Erzen Breçani kritikon ashpër
x
BREAKING NEWS

Tensionohet situata në veri të Kosovës, shpërthim i fuqishëm në Mitrovicë, dyshohet se...

Tensionohet situata në veri të Kosovës, shpërthim i
x

Bota

Deklarata e fortë e liderit çeçen Putin mund të mobilizojë forcat e sigurisë që shkatërrojnë çdo ushtri perëndimore

Deklarata e fortë e liderit çeçen Putin mund të

"Në vend të rezervistëve, Rusia mund të mobilizojë gjysmën e forcave të sigurisë së vendit dhe ato do të ishin në gjendje të shkatërronin çdo ushtri perëndimore."

Një ide e tillë vjen nga Ramzan Kadyrov, lideri çeçen, i cili angazhoi forcat e tij në terren në fazën e parë të luftës në Ukrainë.

Me anë të një mesazhi në Telegram, Kadyrov vë në dukje se forcat e sigurisë kanë stërvitje të mirë fizike dhe janë të aftë në përdorimin e armëve.  

"Për këtë arsye do të ishte e përshtatshme të mobilizoheshin ato agjenci, duke përfshirë edhe njësitë speciale. Janë rreth pesë milionë njerëz që plotësojnë rregullisht kërkesat fizike.

Nëse 50% e punonjësve lihen në pozicionet e tyre zyrtare, gjysma tjetër do të shkatërrojë çdo ushtri perëndimore.

Rusia është një vend i madh dhe ka aq shumë burime sa NATO dhe Perëndimi do të lodheshin duke numëruar. Ka shumë më tepër burime ushtarake sesa mund të imagjinohet."

Deklarata e Kadyrov vjen pasi dy ditë më parë kishte përjashtuar pjesëmarrjen e forcave çeçene në mobilizimin e ri të shpallur nga Vladimir Putin.