BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991: Ja mashtrimet e Sali Berishës, bustin e Enver Hoxhës e bëri vetë gati për ta rrëzuar diktatura

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit
x
BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x

Bota

Deklarata e fortë e liderit çeçen Putin mund të mobilizojë forcat e sigurisë që shkatërrojnë çdo ushtri perëndimore

Deklarata e fortë e liderit çeçen Putin mund të

"Në vend të rezervistëve, Rusia mund të mobilizojë gjysmën e forcave të sigurisë së vendit dhe ato do të ishin në gjendje të shkatërronin çdo ushtri perëndimore."

Një ide e tillë vjen nga Ramzan Kadyrov, lideri çeçen, i cili angazhoi forcat e tij në terren në fazën e parë të luftës në Ukrainë.

Me anë të një mesazhi në Telegram, Kadyrov vë në dukje se forcat e sigurisë kanë stërvitje të mirë fizike dhe janë të aftë në përdorimin e armëve.  

"Për këtë arsye do të ishte e përshtatshme të mobilizoheshin ato agjenci, duke përfshirë edhe njësitë speciale. Janë rreth pesë milionë njerëz që plotësojnë rregullisht kërkesat fizike.

Nëse 50% e punonjësve lihen në pozicionet e tyre zyrtare, gjysma tjetër do të shkatërrojë çdo ushtri perëndimore.

Rusia është një vend i madh dhe ka aq shumë burime sa NATO dhe Perëndimi do të lodheshin duke numëruar. Ka shumë më tepër burime ushtarake sesa mund të imagjinohet."

Deklarata e Kadyrov vjen pasi dy ditë më parë kishte përjashtuar pjesëmarrjen e forcave çeçene në mobilizimin e ri të shpallur nga Vladimir Putin.