BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Bota

Deklaratat e kryeministrit hungarez, vjen reagimi i Kievit dhe ‘shpërthen’ kundër Orban

Deklaratat e kryeministrit hungarez, vjen reagimi i Kievit dhe

Kryeministri i Hungarisë, Orban mori sot kritika të ashpra nga Ministria e Punëve të Jashtme të Ukrainës. Në njoftimin e publikuar në faqen e internetit të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Ukrainës, nënvizohet se deklaratat e fundit të Orbanit “demostrojnë një mungesë patologjike respekti për Ukrainën dhe popullin ukrainas që po lufton kundër pushtuesve rusë”. Kievi akuzon kryeministrin e Hungarisë për “miopi politike”.

Kjo është përgjigja e qeverisë ukrainase ndaj komenteve që Orban bëri në një intervistë për Krishtlindjet në gazetën Magyar Nemzet, në të cilën ai pak a shumë pretendonte se lufta mund të përfundonte nëse SHBA ndalonte ndihmën ushtarake për Ukrainën.

“Ukraina mund të vazhdojë të luftojë vetëm për sa kohë që SHBA-të vazhdojnë ta mbështesin atë me armë dhe para. Nëse amerikanët duan paqe, atëherë do të ketë paqe”, tha Orban në intervistën e publikuar të shtunën.

“Udhëheqësi hungarez duhet të pyesë veten nëse ai dëshiron paqe” u përgjigj Ministria e Jashtme e Ukrainës, duke theksuar se Orban në thelb i referohej një disfate të Ukrainës, edhe pse një veprim i tillë do të rriste gjithashtu rrezikun e një pushtimi të mundshëm rus të Hungarisë. Marrëdhëniet mes dy vendeve fqinje janë të tensionuara. Kryeministri i Hungarisë është përpjekur vazhdimisht të bllokojë mbështetjen e BE-së.