BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Bota

Dërgimi i avionëve ushtarakë/ Rusia kërcënon Britaninë e Madhe: Do të keni pasoja, i gjithë kontinentin evropian...

Dërgimi i avionëve ushtarakë/ Rusia kërcënon

Rusia ka paralajmëruar Britaninë e Madhe për planin për pasojat që mund të sjellë dërgimi i avionëve ushtarakë në Ukrainë. Ambasada ruse në Britani ka kërcënuar se ky veprim do të kenë pasoja ushtarake dhe politike për të gjithë kontinentin evropian. 

Siç raportuam edhe sot, presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka shfrytëzuar udhëtimin e tij të befasishëm në Britaninë e Madhe për të apeluar për dërgimin e avionëve në vendin e tij, duke i quajtur ata “krahë për liri”. Pavarësisht presionit nga ish-kryeministri Boris Johnson për të pranuar kërkesën, pasardhësi i tij Rishi Sunak ende nuk është nënshkruar me planin.

Sunak njoftoi më herët planet për të trajnuar pilotët ukrainas, duke u hapur përfundimisht rrugën atyre që të jenë në gjendje të fluturojnë me avionë të standardeve të NATO-s. Zëdhënësi i tij tha gjithashtu se sekretari i mbrojtjes Ben Wallace do të shqyrtojë dërgimin e avionëve si një zgjidhje afatgjatë.