BREAKING NEWS

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar me grupet kriminale për të asgjësuar armiqtë e tij, Idajet Beqiri nxjerr detajet e forta dhe zbulon ngjarjen e rëndë ku është implikuar edhe Monika Kryemadhi

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar
x
BREAKING NEWS

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali Berishës dhe Izet Haxhisë, nga vrasja e Azem Hajdarit, urdhri për të eliminuar një ministër, deri te strehimi në Turqi

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali
x
BREAKING NEWS

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke, detajet nga dosja që fsheh politikanët që i shërbyen Sigurimit dhe dështimi i planit të jugosllavëve për të eliminuar Ramiz Alinë, ja rrëfimi i fundit “bombastik” i Bujar Hoxhës përpara se t...

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke,
x
BREAKING NEWS

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra aleancë me Dumanin për të goditur pushtetarët e lartë, gjurmim të parave të pista, llogarive bankare dhe sekuestrim pasurie, ja si britanikët do plotësojnë me materiale shtesë dosjet përvëluese...

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra
x
BREAKING NEWS

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja çfarë përmban projekti i Edi Ramës në bashkëpunim me Sali Berishën kundër SPAK dhe institucioneve të pavarura

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja
x
BREAKING NEWS

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me përkrahësit e Sali Berishës, Shehu, Noka dhe Sula kundër komisionit të Edi Ramës

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn në fuqi rritja e re e pagave, orari i punës do të jetë 09.00 me 15:30, do të ketë edhe shpërblime, ja kategoritë që përfitojnë

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn
x
BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x

Bota

"Do ta kalojmë këtë", gruaja dhe vajza e Navalnyt ngushëllojnë njëra-tjetrën: Më vjen shumë mirë që je...

"Do ta kalojmë këtë", gruaja dhe vajza e Navalnyt

E veja e Alexei Navalny, Yulia, tha sot se ajo dhe vajza e saj Dasha po ngushëllojnë njëra-tjetrën pas vdekjes së papritur të disidentit Alexei Navalny javën e kaluar në një koloni burgu rus.

Yulia Navalnaya ka postuar një foto në X, duke treguar veten dhe Dashën krah për krah. Të dyja shfaqen të trishtuara në foto.

“Vajza ime e ëmbël. Unë erdha këtu të të përqafoj dhe të të mbështes dhe ti gjithashtu më përkrah. Kaq e fortë dhe e guximshme. Do ta kalojmë këtë, zemër. Më vjen shumë mirë që je këtu. Të dua”, shkruan Yulia.

Është e paqartë se ku dhe kur është bërë kjo foto. Navalnaya, 47 vjeç, ishte në Mynih javën e kaluar kur mësoi për vdekjen e bashkëshortit të saj, disidentit më të njohur rus në Perëndim.

Dasha, fëmija i madh i çiftit Navalny, është studente në Universitetin Stanford në SHBA.

Yulia Navalny është zotuar të vazhdojë punën e burrit të saj dhe fajësoi për vdekjen e tij presidentin Vladimir Putin, një akuzë që Kremlini e hodhi poshtë me zemërim.

Putin nuk ka komentuar publikisht vdekjen e Navalny, i cili po vuante dënime me burg për një sërë akuzash, duke përfshirë ekstremizmin dhe mashtrimin, që arrinin në 30 vjet. Ai pretendoi se akuzat ishin të sajuara për t’i mbyllur gojën.

Kremlini ka thënë se nuk është përgjegjës për vdekjen e tij, për të cilën thotë se është duke u hetuar.

 

Më të lexuarat