BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Bota

"Çdo veprim kundër Greqisë...", senatori amerikan paralajmëron Turqinë: Qytetarët po vuajnë për shkak të Erdogan

"Çdo veprim kundër Greqisë...", senatori amerikan

Kryetari i Komisionit të Marrëdhënieve me Jashtë, Robert Menendez ka folur për tensionet mes Greqisë dhe Turqisë.

Në një event të organizuar me emigrantët në New Jersey, senatori amerikan Menendez, tha se asnjë agresion kundër Greqisë, nuk ka për t’u pranuar.

“Mesazhi im është solidariteti me grekët dhe qipriotët. Vlerësimi për kontributin e tyre të mahnitshëm për vendin tonë dhe sa aleatë të pabesueshëm janë ata me SHBA-në, përmes NATO-s dhe BE-së. Ata kanë mbështetjen tonë dhe marrëdhënia jonë do të  thellohet. Mendoj se jemi në pikën më të lartë të marrëdhënieve mes Greqisë dhe SHBA-së”, tha ai duke shtuar: ” Turqia, nën Erdoganin, ka një ekonomi që është qartësisht në kolaps. Qytetarët turq po vuajnë për shkak të Erdoganit dhe politikave të tij ekonomike. Ndërsa ai i afrohet zgjedhjeve të vitit të ardhshëm, është një kohë e rrezikshme dhe po përpiqet të krijojë një episod në mënyrë që të shpërqendrojë qytetarët turq nga gjendja e tyre shumë e keqe ekonomike. Por ne duhet ta bëjmë të qartë, dhe besoj se e kemi bërë, se çdo agresion do të ketë pasoja dhe nuk do të pranohet”.