BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Bota

Dy vite luftë të përgjakshme mes Rusisë dhe Ukrainës, ja çfarë pritet të ndodhë në vazhdim

Dy vite luftë të përgjakshme mes Rusisë dhe Ukrainës,

Ndërsa Ukraina hyn sot në vitin e tretë të luftës, liderët në mbarë botën janë të vendosur të vazhdojnë të qëndrojnë me Presidentin Volodymyr Zelensky dhe po u bëjnë thirrje vendeve të ripërtërijnë angazhimin e tyre për të mbështetur Ukrainën në luftën e saj kundër Rusisë.

Ndërkohë, Presidenti Joe Biden i kërkoi kryeparlamentarit Mike Johnson dhe anëtarëve të Kongresit të kthehen dhe  të kalojnë ndihmën e nevojshme për Ukrainën.

Folësi  i ka rezistuar thirrjeve  për të sjellë një paketë ndihme të miratuar nga Senati për një votim të shpejtë – një veprim që pothuajse me siguri do të ngjallte një revoltë nga krahu i tij i djathtë. Ndërsa vizitoi Ukrainën, udhëheqësi i shumicës në Senat, Chuck Schumer, u bëri thirrje gjithashtu republikanëve të Dhomës së Përfaqësuesve të miratojnë projektligjin e ndihmës.

E ndërsa futemi në vitin e tretë të luftës, ja çfarë pritet të ndodh:

Mbretëria e Bashkuar njoftoi një paketë municionesh prej 245 milionë paund për të rritur rezervat e artilerisë së Ukrainës në përvjetorin e dytë të pushtimit rus të Ukrainës.

Kanadaja ka vendosur një ndalim për eksportimin e mallrave në Rusiqë “mund të përdoren për të prodhuar armë”, tha të premten ministrja kanadeze e Punëve të Jashtme Mélanie Joly. Ndalimi zbatohet për “eksplozivët, duke përfshirë detonatorët, që përdoren në industrinë e minierave dhe ndërtimit”, sipas ministrit. Joly tha se Kanadaja po vendos sanksione shtesë ndaj 10 individëve dhe 153 subjekteve.

Ukraina i ka ofruar Polonisë një plan për t’i dhënë fund bllokadës kufitare, tha kryeministri i Ukrainës,  sipas një deklarate  të publikuar në faqen e internetit të Kabinetit të Ministrave të Ukrainës. Denys Shmyhal tha se ai mbërriti në kufirin polak me anëtarë të tjerë të qeverisë së Ukrainës të premten për të negociuar me kolegët e tij polakë, por ata nuk u paraqitën.

Rusia ka filluar prodhimin serik të raketave të reja hipersonike Zircon , të cilat ekspertët thonë se është pothuajse e pamundur të rrëzohen, tha Presidenti Vladimir Putin. Përveç raketave, ndërmarrjet e industrisë ruse të mbrojtjes kanë rritur “vitet e fundit” prodhimin dhe furnizimin e armëve të tjera “shumë herë”, tha Putin.

Më të lexuarat