BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x
BREAKING NEWS

“Kamikazët” e Berishës dhe Metës i vënë “flakën” Bashkisë së Tiranës, bandës i prin Argita Malltezi, djali i Fahri Balliut, Tedi Blushi dhe “socialisti” Belind Këlliçi, ja çfarë ndodhi në protestën kundër Erion Veliajt

“Kamikazët” e Berishës dhe Metës i vënë
x
BREAKING NEWS

Telashet për Sali Berishën sapo kanë nisur, ja si të gjitha gjykatat i mbyllën dyert dhe e lanë në izolim, gati hapja e dosjeve të tjera nga SPAK për vrasje, grabitje të pronave dhe vjedhje

Telashet për Sali Berishën sapo kanë nisur, ja si të gjitha
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shpërfill vendimin e Gjykatës Kushtuese për Olta Xhaçkën, PS rrëzon kërkesën e opozitës, deputetja socialiste mbron bashkëshortin si investitor strategjik, debate dhe akuza mes palëve

Edi Rama shpërfill vendimin e Gjykatës Kushtuese për Olta
x
BREAKING NEWS

Vazhdon skenari i Ramës për rehabilitimin e “non-gratës”, Bardhi kërkon futjen e Sali Berishës në grupin e PD, SHBA e nxorën nga dera, kryeministri e fut nga dritarja

Vazhdon skenari i Ramës për rehabilitimin e
x

Bota

E rëndë/ Emigranti sulmon me thikë studenten në mes të bulevardit, dyshohet se...

E rëndë/ Emigranti sulmon me thikë studenten në mes të

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur mesditën e djeshme në bulevardin “Ermou” në Athinë.

Mediat greke bëjnë me dije se një emigrant 42-vjeçar nga Irani sulmoi me thikë në mes të bulevardit një studente 22-vjeçare. Mësohet se 22-vjeçarja e cila punonte gjithashtu në një dyqan afër zonës ku ndodhi ngjarja kishte dalë për kafe momentin që u sulmua nga emigranti.

E reja ndodhet aktulisht në spitl, në gjendje të rënduar shëndetësore, pasi është qëlluar dy herë me thikë. Për sa i përket autorit, policia greke thotë se është arrestuar dhe se rezulton të jetë një person që vuan nga probleme të shëndetit mendor.

Burime për protothema.gr bëjnë me dije 22-vjeçarja iu nënshtrua një operacioni të ndërlikuar dhe në orët në vijim pritet të dalë një njoftim i ri nga spitali në lidhje me gjendjen e saj shëndetësore.

Kronika e sulmit / Çanta e shpinës i shpëtoi jetën 22-vjeçares

Ngjarja ka ndodhur në kryqëzimin e rrugëve Ermou dhe Fokionos, kur autori, sipas dëshmitarëve okularë, i është afruar të resë dhe e ka goditur me thikë pas shpine. Ajo që e shpëtoi vajzën ishte çanta e shpinës, e cila e shtyu thikën mënjanë dhe jo drejt zemrës.

Autori ka kapur mat të renë përballë dhjetëra kalimtarëve. Më pas ai e goditi dy herë me thikë afër zemrës, duke i shkaktuar gjakderdhje të madhe, dy plagët ishin katër gishta të thella. 22-vjeçarja është rrëzuar e përgjakur pranë dyqanit të veshjeve ku punonte.

“ Vajza është spiune dhe po më shikonte. E godita me thikë për ta shmangur ”, thuhet se i ka thënë autoriteteve sulmuesi, i cili thuhet se vuante nga probleme të shëndetit mendor.