BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Bota

E rëndë/ Gjendet një vajzë e vdekur në një kishë, dyshohet për...

E rëndë/ Gjendet një vajzë e vdekur në një

Policia italiane ka bërë me dije ditët e djeshme se një vajzë 22-vjeçare franceze që është gjetur e vdekur në një kishë të braktisur në veri të Italisë, thuhet se mund të ishte pjesë e lojrave ekstreme ose e një kurthi i një natyre akoma më të errët.

Sipas raportimeve, trupit të së ndjerës i ishte marrë gjaku.

Ajo i kishte treguar familjarëve për planet e saj të udhëtimit, para se trupi të gjendej në kishën në rajonin e Valle d’Aosta, tha zëdhënësi i policisë për CNN.
Nuk dihet nëse ajo ishte nisur me vullnetin e saj në kërkim të “fantazmave të kishës”, apo ishte joshur të vinte aty nga palë të tjera.

Policia tha se vdekja mund të ketë lidhje me një ‘kompeticion të kërkimit të fantazmave’ në rrjetet sociale që luhet në Francë, ndërsa teori të tjera flisnin për “vrasje me pranim” ose ‘sakrifikim njerëzor.’

Policia tha se për këtë zonë ka dhe dy raportime për persona të humbur dhe rastet mund të kenë lidhje.

Zëdhënësi tha se viktima dhe një shoqërues i saj mashkull, ishin parë në zonë “të veshur si vampirë”. Një dëshmitar tha për policinë se vajza dukej shumë e dobët dhe e zbehtë, ndërsa burri kishte flokë të errët e lëkurë ngjyrë ulliri”.

Dëshmitari tha se vajza dukej si “një i vdekur që ecte”.

Identiteti viktimës nuk është publikuar por zyrtarët thanë se e ndjera ishte qëlluar me një thikë kampingu dhe ishte lënë të humbte gjak deri në vdekje, sipas mjekut ligjor Roberto Testi.

Ndërsa plagët e dy të shtënave të armës që kishte në trup, dyshohet se ishin shkaktuar pas vdekjes.

Një pjesë e mirë e gjakut nuk gjendej në vendin e krimit, tha policia duke shtuar se nuk kishte shenja përleshjeje.

Viktima kishte veshur geta bezhë dhe një pulovër, poshtë një palltoje të gjatë të zezë. Ajo nuk kishte dokumente ose celular, kur një rezident zbuloi trupin që ishte në dekompozim.

Prokurori i zonës Manlio D’Ambrosi tha se po hetojnë për prezencën e një automjeti pranë kishes së braktisur, pa gjënë detaje të mëtejshme deri në përfundim të hetimeve.