BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Politike

Mandati i Xhaçkës/ “Kompania 5D simbolizon qeverisjen e Ramës”, Noka 'shpërthen' ashpër ndaj kryeministrit: Me votim në Kuvend, kryeministri vetëshpalli ‘drejtësia jam unë’, por ky është kërcënim i madh për... 

Mandati i Xhaçkës/ “Kompania 5D simbolizon qeverisjen e

Nga Gramshi, sekretari i përgjithshëm i PD-së së Rithemelimit, Flamur Noka, ka folur për kompaninë 5D duke thënë se simbolizon qeverisjen e Ramës.

Noka foli dhe për  votimin e djeshëm në Kuvend, ku me 72 votat kundër të PS-së vendosi të mos dërgojë mandatin e deputetes Olta Xhaçka në Gjykatën Kushtetuese.

Ai tha se me vendimin e djeshëm, Rama dhe banda e tij treguan se nuk kanë të ndalur, nuk kanë pengesë.

“Të nderuar zotërinj, këtu në Gramsh është rasti me ekselent për të bërë një krahasim mes qeverisjeve. Gramshi është vendi ku çdokush mund të vijë dhe të bëjë diferencës mes një qeverisja që flet me akte dhe vepra dhe një qeverisje që bazon gjithçka në propagandë dhe demagogji.

5D kompania më e famshme që simbolizon qeverisjen e Ramës, është një organizatë e mirëfilltë kriminale. Kanë ndërtuar një aplikacion, ku kreu i 5D është Veliaj, nënkryetar Mazniku dhe anëtare drejtorët që kishin qëllim të vidhnin taksat dhe të ndërtonin pasuri, pallate dhe resorte turistike në bregdet.

Dje, ka ndodhur një ngjarje shumë e rëndë në Kuvend. Mos kujtoni se mandati i Olta Xhaçkës nuk ka lidhje me ju. Pse? Sepse nesër Olta Xhçka apo një Oltë tjetër mund t’i vërë syrin një porne këtu tek ju, një pylli apo një kodre, një kullote dhe me firmën e Ramës jua rrëmben dhe vjen si investitorë stretegjike dhe investon me paratë që ju ka vjedhur ju. Me vendimin e djeshëm Rama dhe banda e tij treguan se nuk kanë të ndalur, nuk kanë pengesë. Ata dje, me forcën e kartonëve, Gjykatën Kushtetuese e rrëzuan për dhe, dhe ky është kërcënim i madh për shoqërinë dhe rendin demokratik. Edi Rama dje, me votim në parlament, vetëshpalli drejtësia jam unë”, tha Noka.

 

Më të lexuarat