BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x
BREAKING NEWS

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në Parlament, nga heqja e pagës dhe çdo përfitimi financiar, te djegia e mandatit, ja si do të nxirret jashtë politike “non-grata”

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në
x
BREAKING NEWS

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës për të fundosur pushtetarët e lartë të korruptuar, ja kush i ka mbledhur provat për britanikët që shpallën “non-grata” Sali Berishën, në “listën e zezë” politikanë nga e djathta edhe nga e maj...

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën qafe Azem Hajdarin ishin nisur për të eliminuar Sali Berishën, ja kush i ka në duar provat që do të hapin “Kutinë e Pandorës” për dosjen e “shekullit”

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën
x
BREAKING NEWS

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të “mbërthyer” SPAK, konstuticionalistë dhe analistët ngrenë alarmin, përplasje të forta brenda “Rithemelimit”

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të
x
BREAKING NEWS

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi ndaj avokatit të ish kryeministrit Sali Berisha, dyshohet se shkak ishte…

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi
x
BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x

Bota

E trishtë/ Ishte i shëndetshëm, burri humb jetën pasi mjekët i transplantuan veshkën me kancer

E trishtë/ Ishte i shëndetshëm, burri humb jetën pasi

Një burrë i shëndetshëm vdiq pasi mjekët gabimisht i transplantuan një veshkë me kancer. Parminder Singh Sidhu, 49 vjeç, vdiq në muajin mars – brenda një viti nga procedura, pasi mjekët nuk arritën të dallonin tumorin.

Fillimisht u mendua se ishte një gjëndër, por më vonë u zbulua se ishte një formë shumë agresive e kancerit që u mor drejtpërdrejt nga organi dhurues.

Ai vendosi të hiqte veshkën, por mjekët nuk kishin arritur të dallonin se kanceri tashmë ishte përhapur në shtyllën kurrizore dhe ai vdiq në mars të këtij viti – vetëm dy muaj pas operacionit.

Rasti i Sidhut u konsiderua aq i rrallë sa që besohet të jetë një nga vetëm 11 në mbarë botën, nga më shumë se 80 mijë transplantime në vit. Mjekët nuk kishin arsye të dyshonin, pasi vetë donatorja nuk kishte histori apo shenja të kancerit.

“Ai ishte thjesht një bashkëshort normal. Ai donte të bënte një operacion për të përmirësuar jetën e tij. Është vërtet shumë e vështirë për mua dhe fëmijët tanë tani. Gjatë gjithë kohës mendoj për të’, tha bashkëshortja e tij.