BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit politik të qarqeve të PS, nga largimi i Peleshit, Ballukut dhe Gjiknurit, te zhvendosja e Taulant Ballës dhe afrimi i Erion Braçes, Benet Becit dhe Pjerin Ndreut, zbardhet lista me emrat e rrezikuar...

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit
x
BREAKING NEWS

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë do të përfundojnë në xhepat e tyre, nga shpërblimet dhe deri te mënyra se si do ta marrin pensionin, flasin ekspertët

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë
x
BREAKING NEWS

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh nga SPAK dosjet e aferave me pronat në ushtri, emrat ‘VIP’ që po hetohen me themel, skandalet që rrezikojnë të fundosin Bajram Begajn dhe pse imuniteti nuk e shpëton dot nga prangat e...

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh
x
BREAKING NEWS

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë shkatërruar në Shqipëri, Nasip Naço nxjerr blof Niko Peleshin dhe zbardh skandalet e Ministrisë së Mbrojtjes, si përfunduan për skrap uzinat e municioneve   

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë
x
BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x

Bota

E trishtë! Ndahet nga jeta ish-ministri i financave (Foto+Emri)

E trishtë! Ndahet nga jeta ish-ministri i financave (Foto+Emri)

Alistair Darling, ish-kancelari i Thesarit i Britanisë gjatë krizës financiare të vitit 2008, ka vdekur në moshën 70-vjeçare pasi luftoi me kancerin, njoftoi sot familja e tij.

Ish-ministri, i cili ishte një anëtar i vjetër i qeverisë laburiste, vdiq pas një “qëndrimi të shkurtër” në një spital të Edinburgut, sipas një deklarate të lëshuar në emër të familjes së tij.

Alistair Darling ishte ministër i financave në qeverinë laburiste të Gordon Brown midis 2007 dhe 2010, gjatë krizës financiare dhe recesionit pasues.

Udhëheqësi i laburistëve Keir Starmer bëri sot homazhe për një njeri “ekspertiza dhe integriteti i të cilit ndihmuan në qeverisjen e vendit në mes të trazirave të krizës financiare globale”.

Alistair Darling u zgjodh deputet në vitin 1987 dhe karriera e tij mori hov kur laburistët erdhën në pushtet në 1997. Ai ishte gjithashtu një nga drejtuesit e fushatës Jo në referendumin e 2014-ës për pavarësinë e Skocisë.

E trishtë! Ndahet nga jeta ish-ministri i financave (Foto+Emri)