BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991: Ja mashtrimet e Sali Berishës, bustin e Enver Hoxhës e bëri vetë gati për ta rrëzuar diktatura

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit
x
BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x

Bota

E trishtë! Ndahet nga jeta senatorja demokrate në SHBA

E trishtë! Ndahet nga jeta senatorja demokrate në SHBA

Senatorja demokrate nga Kalifornia, Dianne Feinstein, u nga jeta këtë të premte në moshën 90-vjeçare. Ajo shërbeu si senatore e Kalifornisë që prej vitit 1992 dhe ishte një prej disa grave që i hapën rrugë të tjerave më vonë, duke u zgjedhur si ligjvënëse apo senatore atë vit.

Dianne Feinstein ishte një mbështetëse e apasionuar ndaj atyre që shiheshin si përparësi të politikave liberale, të rëndësishme për shtetin e saj, por ajo njihej gjithashtu si një ligjvënëse pragmatiste, që ka kërkuar bashkëpunimin me republikanët e rrugës së mesme për kompromis. Momenti kryesor në karrierën politike të zonjës Feinstein erdhi në vitin 1978 kur kryebashkiaku George Moscone dhe zyrtari Harvey Milk u vranë në bashkinë e San Franciskos nga ish-zyrtari i këshillit bashkiak, Dan White.

Zonja Feinstein ishte presidente e Bordit të Mbikëqyrësve në bashkinë e San Franciskos, gruaja e parë në këtë post dhe automatikisht pasoi zotin Moscone në postin e kryetares së bashkisë. Ajo ishte gruaja e parë në postin më të lartë të qytetit të San Franciskos.

Dianne Feinstein ishte një nga dy senatoret nga shteti i Kalifornisë, gruaja e parë që ka shërbyer si Kryetare e Komisionit të Zbulimit në Senat dhe gruaja parë në krye të Komisionit Juridik të Senatit./ VOA