BREAKING NEWS

Futet nga porta dhe qëllon kushëririn me armë, publikohen pamjet nga plagosja në Durrës (Video)

Futet nga porta dhe qëllon kushëririn me armë, publikohen pamjet
x
BREAKING NEWS

Ja “furtuna” e Britanisë së Madhe për politikën shqiptare, në “listën e zezë” bashkë me Berishën “non-grata” edhe të tjerë politikanë majtas e djathtas, Londra paralajmëron fund të hidhur për PD me Saliun në krye në zgjedhjet 2025...

Ja “furtuna” e Britanisë së Madhe për politikën
x
BREAKING NEWS

Amerikanët zhdukin nga qarkullimi njeriun që votoi në KLP kundër Altin Dumanit si drejtues i SPAK,  Alfred Balla përjashtohet nga sistemi për 15 vjet, ja prapaskenat

Amerikanët zhdukin nga qarkullimi njeriun që votoi në KLP
x
BREAKING NEWS

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr për herë të parë detajin e bujshëm dhe tregon si do të hapet “Kutia e Pandorës” nga SPAK e shërbimet e huaja për krime, vrasje, afera dhe pazare të pista në Shqipëri

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr
x
BREAKING NEWS

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet në PS? Edi Rama i hap rrugën SPAK për emrat e zhytur në afera, ministrat, deputetët dhe kryebashkiakët paralajmërohen se s’do kenë mbështetje politike

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si doli kundër lirimit të tyre në vitet ’90 dhe si mbrojti me zell vijën sektare të Partisë së Punës

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si
x
BREAKING NEWS

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës, si korrupsioni me Fazlliçin dhe lidhjet me bosin hasian të krimit në Londër alarmuan anglezët, zbardhet dokumenti

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për pensionistët, nga mënyra e vetme për të përfituar pension për të moshuarit që nuk figurojnë në regjistra gjatë kohës së kooperativave bujqësore, te skema e re për rritjen e më shumë të ardhurave për reziden...

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për
x

Bota

Emri/ Hidhet nga ballkoni për të shpëtuar nga tërmeti i tmerrshëm, plagoset rëndë ylli i futbollit në Turqi

Emri/ Hidhet nga ballkoni për të shpëtuar nga tërmeti i

Orët kalojnë dhe numri i viktimave të tërmetit në Turqi dhe Siri rritet. Mijëra njerëz janë të zhdukur dhe të plagosur, të cilët fatkeqësisht rrezikojnë të bëjnë që numri i të vdekurve nga kjo tragjedi e pabesueshme të rritet sërish. Edhe bota e sportit dhe e futbollit është në ankth për të gjithë ata që janë ende nën rrënoja për momentin.

Tani ka pak shpresë për portierin e Yeni Malatyaspor, Eyup Turkaslan, pasi ndërtesa në të cilën ai jetonte së fundmi u shemb në vetvete. Nga ana tjetër, një nga bashkëlojtarët e tij, Baris Basdas, ka pasur një përvojë mjaft të veçantë.

Futbollisti i lindur në Këln me kombësi turke dhe me të kaluar edhe në përfaqësueset bardhekuq dhe në ekipet gjermane si Këlni dhe Hanoveri, është një nga elementët më me përvojë të Yeni Malatyaspor. 33-vjeçari që festoi ditëlindjen pak ditë më parë ishte në shtëpinë e tij kur mbërriti tërmeti i parë shumë i fortë me magnitudë 7.7 ballë. Toka filloi të dridhej fort në atë zonë, ndër 8 provincat më të prekura.

Baris Basdas mesa duket e kuptoi se çfarë po ndodhte dhe vendosi të bënte një lëvizje ekstreme. Sipas rikonstruksionit të Bild, lojtari u hodh nga ballkoni me shpresën për të shpëtuar veten. I tronditur nga ajo që po ndodhte, Basdas bëri një kërcim besimi nga kati i dytë siç zbuloi agjenti i tij Serdar Topçu.

Mesa duket mbrojtësi ka pësuar një dëmtim të rëndë në këmbë dhe ka përfunduar në spital. Topcu tha: “Të gjithë kanë shumë frikë për jetën e tyre. Është e tmerrshme. Do të ketë disa mijëra të vdekur.”

Prandaj, Basdas mund ta konsiderojë veten shumë me fat duke gjykuar nga ajo që ndodhi me lojtarët e tjerë, si Atsu i cili është ende i zhdukur dhe shoku i tij i skuadrës Eyüp Türkaslan për të cilin tani ka frikë më e keqja. Kushtet e tij do të duhet të vlerësohen, edhe sepse shpresa është që problemi i zgjidhur nuk do të rrezikojë karrierën e tij në fushë.