BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x
BREAKING NEWS

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në Parlament, nga heqja e pagës dhe çdo përfitimi financiar, te djegia e mandatit, ja si do të nxirret jashtë politike “non-grata”

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në
x
BREAKING NEWS

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës për të fundosur pushtetarët e lartë të korruptuar, ja kush i ka mbledhur provat për britanikët që shpallën “non-grata” Sali Berishën, në “listën e zezë” politikanë nga e djathta edhe nga e maj...

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën qafe Azem Hajdarin ishin nisur për të eliminuar Sali Berishën, ja kush i ka në duar provat që do të hapin “Kutinë e Pandorës” për dosjen e “shekullit”

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën
x
BREAKING NEWS

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të “mbërthyer” SPAK, konstuticionalistë dhe analistët ngrenë alarmin, përplasje të forta brenda “Rithemelimit”

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të
x
BREAKING NEWS

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi ndaj avokatit të ish kryeministrit Sali Berisha, dyshohet se shkak ishte…

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi
x
BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x

Bota

Çfarë ndodhi? Kurora e mbretit Charles III hiqet nga kulla e Londrës, zbardhet arsyeja

Çfarë ndodhi? Kurora e mbretit Charles III hiqet nga kulla e

Kurora që Mbreti Charles do të mbajë në kurorëzimin e vitit të ardhshëm është hequr nga Kulla e Londrës në një operacion top-sekret përpara se të ndryshonte madhësinë, ka zbuluar Buckingham Palace. Operacioni i sigurisë ultra të lartë u zhvillua mbrëmjen e së premtes. Kurora e Shën Eduardit u transportua me roje të armatosur në një vend sekret ku tani do të ndryshohet përmasat për kurorëzimin e Mbretit Charles të shtunën më 6 maj në Westminster Abbey, shkruan Dailymail. 

Mark Appleby, nga Mappin dhe Webb, i cili ka qenë Argjendari i Kurorës që nga viti 2017, do t'i kalojë muajt e ardhshëm duke punuar larg për të siguruar që kurora e veshur me diamant të jetë mjaft e madhe për t'iu përshtatur Mbretit të ri. Besohet se do të kërkohen disa 'pajisje' për t'u siguruar që është e përshtatshme për mbretin. Buckingham Palace mbrëmë nuk pranoi të zbulonte se cilën kurorë do të mbajë bashkëshortja e Mbretëreshës.

Misteri do të nxisë spekulimet nëse Camilla do të zgjedhë të mbajë kurorën e Mbretëreshës Elizabeth, Nënës Mbretëreshë, e cila është vendosur me diamantin e diskutueshëm Koh-i-Noor nga India. Perlë prej 105 karatësh është aktualisht objekt i një debati të vazhdueshëm mbi pronësinë e tij të ligjshme. Shumë indianë besojnë se ajo ishte vjedhur nga britanikët, por vëzhgues të tjerë argumentojnë se ajo i ishte 'dhuruar' Kompanisë së Indisë Lindore nga ish-sundimtarët e Punjabit në 1849.