BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x
BREAKING NEWS

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku, në skenë del dhe kompania e oligarkut rus Oleg Deripaska, KLSH liston shkeljet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku,
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para prokurorëve specialë për njohjen me Mërtirin dhe Zoton, tentativat e partneres së ish-zv/kryeministrit për të zhdukur dokumentin e rëndësishëm dhe shitjet fiktive të kryera me qellim ...

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para
x
BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të Kuvendit, përjashtimin e deputetëve që ushtrojnë dhunë nga 30 ditë e zbret në 10, ja ndëshkimi i ashpër që do të jepet për ligjvënësit që përdorin tymuese gjatë seancës plenare...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të
x
BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x

Bota

Çfarë po ndodh? Polonia "shuplakë" Hungarisë dhe Sllovakisë pas takimit me Lavrov

Çfarë po ndodh? Polonia "shuplakë" Hungarisë dhe

Kryeministri polak, Donald Tusk ka kritikuar takimet mes ministrave të jashtëm të Hungarisë dhe Sllovakisë, Peter Szijjarto dhe Juraj Blanar dhe homologut të tyre rus, Sergei Lavrov.

“Takimet, të cilat u zhvilluan në periferi të një forumi diplomatik në Antalia, Turqi, në fundjavë nuk ishin vetëm një shprehje e shijes së mirë apo të keqe. Kjo është një tjetër shenjë nga qeveria hungareze që e kemi të vështirë ta pranojmë për arsye morale dhe politike”, tha Tusk pas një takimi me homologen e tij lituaneze, Ingrida Simonyte në Vilnius.

“Homologët tanë në Bratislavë dhe Budapest vërtetojnë edhe një herë se mendimet tona për çështje të caktuara janë shumë të ndryshme. E njëjta gjë mund të thuhet për Rusinë dhe veprimet e saj ushtarake në Ukrainë”, tha kryeministri polak.

“Në samitin më të fundit të të ashtuquajturit “Grupi i Vishegradit”, krijova një përshtypje për qëndrimin e liderëve politikë ndaj Rusisë. Këto nuk janë vëzhgime optimiste apo nje opinion optimist”, tha kryeministri polak.

Grupi i Vishegradit është një aleancë kulturore dhe politike e katër vendeve të Evropës Qendrore, Sllovakisë, Polonisë, Republikës Çeke dhe Hungarisë.

Katër vendet e BE-së dhe NATO-s kanë pikëpamje të ndryshme për luftën gjithëpërfshirëse të agresionit që Rusia ka zhvilluar kundër Ukrainës për më shumë se dy vjet.