BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Bota

Çfarë po ndodh? Rusinë e ‘kaplon’ frika, sisteme të fuqishme të mbrojtjes ajrore instalohen në ndërtesa në Moskë

Çfarë po ndodh? Rusinë e ‘kaplon’ frika, sisteme

Në rrjetet sociale po qarkullojnë video që tregojnë se si ushtria ruse po instalon sistemet e mbrojtjes ajrore 'Pancir' në çatitë e ndërtesave. Në foto dallohen të paktën dy vende, ku janë instaluar sistemet për të mbrojtur kryeqytetin nga sulmet ajrore dhe raketore. Ato janë vendosur në çatitë e Ministrisë së Mbrojtjes dhe qendrës së biznesit në rrugën Teterinski 8, raporton 'Alo.rs'.

Kompleksi Pancir është projektuar për mbulim të objekteve civile dhe ushtarake. Ai u pranua në shërbim të ushtrisë ruse në vitin 2012.

Sipas blogerëve dhe gazetarëve ushtarakë, komanda ushtarake vendosi të forcojë mburojën ajrore të kryeqytetit rus pasi inteligjenca ruse mori prova të mjaftueshme për aftësinë e ushtrisë ukrainase për të goditur objektivat në kryeqytetin e Federatës Ruse.

Sistemi i mbrojtjes ajrore Pancir-S1 peshon deri në 30 tonë dhe ushtria ruse në një farë mënyre arriti ta ngrinte deri atje lart. Një nga fotot tregon një vinç të madh që vendos Pancir në majë të qendrës së biznesit. Një tjetër pretendon se sistemi ishte instaluar në çatinë e ndërtesës së Ministrisë së Mbrojtjes Ruse.