BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Bota

Frikë nga një ofensivë ukrainase, Putin merr vendimin urgjent

Frikë nga një ofensivë ukrainase, Putin merr vendimin urgjent

Vladimir Putin ka urdhëruar siguri më të fortë rreth kufirit të Rusisë pas një rritje të sulmeve brenda vendit.

Dje, zyrtarët thanë se tre persona u plagosën nga bombardimet ukrainase në Belgorod, një rajon që ishte objektivi i luftëtarëve pro-ukrainas gjithashtu në fillim të kësaj jave.

Rajonet ruse Kursk dhe Belgorod në kufi me Ukrainën kanë qenë objektivi më i shpeshtë i sulmeve.

Presidenti rus tha se masa për të forcuar sigurinë ishte për të siguruar lëvizje “të shpejtë” ushtarake dhe civile në rajonet ukrainase që tani ishin nën kontrollin e Moskës.

Duke folur në një mesazh urimi për shërbimin kufitar, një degë e Shërbimit Federal të Sigurisë së Rusisë (FSB), Putin tha se detyra e tyre ishte të “mbulonin në mënyrë të besueshme” linjat në afërsi të zonës së luftimit.

“Është e nevojshme të sigurohet lëvizja e shpejtë e automjeteve dhe ngarkesave ushtarake dhe civile, përfshirë ushqimin, materialet e ndërtimit të ndihmës humanitare të dërguara subjekteve të reja të Federatës Ruse”, tha Putin në një mesazh të postuar në kanalin Telegram të Kremlinit.

Kherson, Zaporizhzhia, Luhansk dhe Donetsk janë katër rajonet në Ukrainë që Moska njoftoi se ishin aneksuar shtatorin e kaluar pas asaj që Perëndimi i dënoi si referendume të rreme.

Më të lexuarat