BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Bota

"Hakmarrje e dhimbshme", ushtria izraelite e 'prerë': Do të bëjmë gjithçka që duhet për t’iu përgjigjur Iranit

"Hakmarrje e dhimbshme", ushtria izraelite e 'prerë':

Ushtria izraelite ka deklaruar se do të bëjnë çdo gjë për t’iu përgjigjur Iranit.

“Ne do të bëjmë gjithçka që është e nevojshme në përgjigje të sulmit të Iranit,” tha në veçanti zëdhënësi i IDF, Daniel Hagari.

Këshilli i luftës i Izraelit diskutoi “hakmarrjen e dhimbshme ndaj Iranit”

Kanali 12 i Izraelit raportoi se u diskutuan disa opsione, secila prej të cilave mund të sjellë “hakmarrje të dhimbshme” kundër Iranit.

Megjithatë, ishin dy parametra që këshilli i mori parasysh. E para kishte të bënte me reagimin e Izraelit që nuk shkaktonte një luftë rajonale, siç raportohet nga rrjeti, dhe e dyta me atë që çdo përgjigje nuk do të bllokohej nga SHBA.

Ndërkohë, në një zhvillim paralel, Izraeli thuhet se ka vendosur të shtyjë ofensivën e pritshme ushtarake në Rafah, në Rripin e Gazës, pas sulmit të Iranit.

Forcat e Armatosura izraelite do të fillonin lëshimin e urdhrave të evakuimit të hënën, raportoi CNN, duke cituar dy burime të paidentifikuara izraelite, por këto plane janë anuluar për momentin.

Kjo u raportua të dielën nga transmetuesi publik Kan, por partia Likud e kryeministrit Benjamin Netanyahu e mohoi.

Wall Street Journal, nga ana e saj, citon zyrtarë amerikanë dhe perëndimorë që presin që Izraeli t’i përgjigjet shpejt  sulmit të Iranit.

Biden: Uashingtoni është i përkushtuar për të mbrojtur interesat e partnerëve të tij në Lindjen e Mesme

Presidenti amerikan Joe Biden tha sot se dëshiron të shmangë një shpërthim në Lindjen e Mesme, pas sulmit të paprecedentë të Iranit ndaj Izraelit.

“Së bashku me partnerët tanë ne shtypëm këtë sulm” nga Irani, tha Biden, duke shtuar se ai po punonte “për një armëpushim (në Rripin e Gazës) që do të sjellë pengjet në shtëpi dhe do të parandalojë përshkallëzimin e mëtejshëm të konfliktit.

Duke përshëndetur kryeministrin irakian Shia al-Sudani në Shtëpinë e Bardhë, Biden përsëriti se Uashingtoni është i përkushtuar ndaj sigurisë së Izraelit dhe, në të njëjtën kohë, është i përkushtuar për të mbrojtur interesat e SHBA-së dhe partnerëve të saj në rajon, përfshirë Irakun.

Sudani pranoi se pikëpamjet e Irakut dhe të SHBA-së për atë që po ndodh në rajon mund të ndryshojnë. Megjithatë, marrëdhënia e të dy vendeve është në një udhëkryq kritik dhe ai tha se synon të diskutojë përmirësimin e saj nga një partneritet ushtarak në një partneritet të plotë me Biden.