BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të rënda” të politikës, Altin Dumani jep detajet për Berishën, Ramën e Veliajn, flet për policët në shërbim të krimit dhe kërcënimet ndaj prokurorëve specialë, në ndihmë të SPAK 32 skuadra të përbashkëta hetimore...

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të
x
BREAKING NEWS

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe “Sky” kanë rënë ministra dhe deputetë socialistë, Edi Rama gati t’i hedhë në “gojën” e SPAK për të shmangur rrëzimin nga pushteti, ja si ish-kreu i SHISH Visho Ajazi u përfshi në pazare me Saimir T...

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas “bombës” së KPA, ja emri pretendent që ka mazhorancën e votave në Këshill

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita Malltezit për t’u katapultuar në krye të partisë fut “zjarrin” brenda Rithemelimit, krahu i djathtë i Sali Berishës del hapur kundër vajzës së ish-kryeministrit

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita
x

Lifestyle

6 shenjat më empatike të zodiakut: A jeni ju një prej tyre?

6 shenjat më empatike të zodiakut: A jeni ju një prej tyre?

Të gjithë e dimë se çfarë është empatia; është të shohësh gjërat me sytë e dikujt tjetër, jo vetëm të kuptosh emocionet e tyre, por t’i ndjesh edhe ato! Dhe 6 shenjat më empatike të zodiakut janë të natyrshme në këtë!

Këto janë shenjat më të dhembshur të zodiakut për shkak të tipareve të tyre të lindura të zodiakut. Por, përpara se të thellojmë se cilat shenja të zodiakut janë empatia, le të kuptojmë fillimisht se çfarë është empatia.

1.Peshqit (19 shkurt – 20 mars)

Peshqit, shenja e fundit e zodiakut, noton në ujërat e thella të sferës emocionale. Të sunduar nga Neptuni, planeti i ëndrrave, iluzioneve dhe pranueshmërisë psikike, Peshqit zotërojnë një thellësi të pashoqe ndjeshmërie. Ata janë artistë, mistikë dhe ëndërrimtarë, shpesh duke ndjerë emocionet e të tjerëve sikur të ishin të tyret. Kjo mund të jetë një dhuratë e bukur dhe e rëndë. Natyra empatike e Peshqve i lejon ata të lidhen me të tjerët në një nivel thellësisht intim, por gjithashtu mund t’i lërë ata të prekshëm ndaj rrezikut të mbingarkesës emocionale.

2.Gaforrja (21 qershor – 22 korrik)

Gaforret janë edukatorët e zodiakut. Ata udhëhiqen nga Hëna, trupi qiellor që sundon mbi energjinë emocionale dhe intuitive. Ata janë njerëz që kanë një dashuri të rrënjosur thellë për shtëpinë dhe familjen. Dashuria e tyre për njerëzit përreth i bën ata kaq empatikë. Paraardhësit mund të zbulojnë dhe të marrin energji emocionale në situata pa thënë asnjë fjalë, kjo është arsyeja pse ata bëjnë miq dhe partnerë kaq të dhembshur. Përkushtimi i tyre për të dashurit e tyre është i pafund, por ata duhet të jenë të kujdesshëm që të mos thithin emocionet negative të njerëzve të tjerë dhe të lënë që kjo të ndikojë në stabilitetin e tyre.

3.Akrepi (23 tetor – 21 nëntor)

Akrepi, një shenjë uji si Peshqit dhe Gaforrja, zhytet thellë në sferën emocionale dhe psikike. Të sunduar nga Plutoni, planeti i transformimit dhe rigjenerimit, Akrepat kanë një përzierje unike të depërtimit dhe intensitetit të fortë emocional. Empatia e tyre nuk është e butë si ajo e Peshqve apo kujdesi edukues i Gaforres. Në vend të kësaj, ndjeshmëria e Akrepit është hetuese dhe shpesh pushtuese. Ata kërkojnë të kuptojnë të tjerët dhe të zbulojnë të vërtetat e tyre më të thella. Ata mund ta përdorin këtë fuqi për të shëruar të tjerët ose për t’u ofruar atyre mbështetje emocionale. Por më shpesh sesa jo, Akrepi ndjen empati, duke qenë hakmarrës, i kujdesshëm dhe duke dashur të mbrohen nga lëndimi, bëhen Empathë të Errët, duke përdorur aftësitë e tyre empatike për të demaskuar dobësitë e të tjerëve ose për të manipuluar ndjenjat e tyre.

4.Peshorja (23 shtator – 22 tetor)

Peshorja, drejtohet nga energjia Venusiane e dashurisë dhe bukurisë. Ata janë në kërkim të harmonisë dhe ekuilibrit në çdo aspekt të jetës së tyre. Për shkak të inteligjencës së tyre emocionale, ata janë gjithmonë intuitivisht të vetëdijshëm për dinamikën në lojë në marrëdhëniet e tyre intime dhe rrethinat e tyre. Ata zotërojnë një lloj ndjeshmërie unike që përpiqet për paqe, diplomaci dhe një rrugë të mesme. Peshoret janë në gjendje të kuptojnë anën e të gjithëve të historisë. Ata janë ndërmjetësit e shenjës së zodiakut, gjithmonë duke kapërcyer ndarjet dhe duke nxitur harmoninë mes njerëzve në konflikt.

5.Binjakët (21 maj – 20 qershor)

Binjakët, të sunduar nga Mërkuri, planeti i komunikimit, njihen për kuriozitetin e tyre intelektual, përshtatshmërinë dhe shkathtësinë. Forma e tyre e ndjeshmërisë është e rrënjosur në komunikim dhe mirëkuptim. Duke qenë kërkues, Binjakët janë vërtet të interesuar të dinë për njerëzit dhe çfarë i bën ata të kuptojnë. Pra, ata e përdorin këtë kuriozitet për t’u lidhur me të tjerët. Ata janë të aftë në shikimin e situatave nga këndvështrime të ndryshme, gjë që u lejon atyre të empatizojnë një gamë të gjerë përvojash dhe emocionesh.

6.Luani (23 korrik – 22 gusht)

Luani i guximshëm dhe rrezatues është i njohur për besimin, kreativitetin, udhëheqjen dhe prirjen për dramë dhe vëmendje. Në sipërfaqe, ata mund të mos duken si një nga shenjat më empatike të zodiakut. Në fakt, ata marrin një lloj rep të keq për të qenë mendjemëdhenj dhe sipërfaqësorë. Por, jo shumë e kuptojnë se Luanët kanë një zemër të madhe, të butë dhe të dashur dhe një natyrë shumë të ndjeshme. Ata janë të përkushtuar ndaj njerëzve për të cilët kujdesen dhe janë gjithmonë të vetëdijshëm për mirëqenien e tyre. Për më tepër, Luanët kanë luftuar me pasigurinë dhe kanë fituar mbi vetë-dyshimin për të qenë të sigurt në vetvete, kështu që ata mund të zgjedhin vetminë, lëndimin ose vështirësitë emocionale të të tjerëve. Dielli është qendra e sistemit tonë diellor, kështu që nuk është për t’u habitur që përveç se janë në qendër të vëmendjes, ata janë të ngrohtë dhe edukues. Prania e tyre është aq e bukur sa do të ndiheni sikur dielli po shkëlqen mbi ju kur ata janë përreth.