BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Bota

‘Çmendet’ moti/ Ky vend thyen rekordin, temperaturat arrijnë mbi 32 gradë

‘Çmendet’ moti/ Ky vend thyen rekordin, temperaturat

Temperatura mesatare në Francën metropolitane theu një rekord të ri për nxehtësinë e hershme të shtunën, duke tejkaluar rekordin e mëparshëm të vendosur vetëm më 6 prill, tha këtë të hënë shërbimi i motit të vendit Météo-France, i cili gjithashtu njoftoi një seri rekordesh mujore lokale midis 28 dhe 32 gradë Celsius.

13 prilli “ishte jashtëzakonisht i nxehtë për fillimin e prillit me një temperaturë mesatare në Francë (mesatarja e temperaturave në 30 stacione referimi) në 17.9 gradë Celsius, gjë që nuk kishte ndodhur kurrë para 15 prillit,” vuri në dukje shërbimi i motit në Francë.

Në një kulm në fillim të muajit, indeksi kishte vendosur tashmë një pikë referimi të ri më 6 prill në 17.6 gradë Celsius.


Me këtë “pikun e hershëm të nxehtësisë” të dytë, i cili zgjati nga e premtja deri të dielën, prilli 2024 mund të jetë muaji i 26-të radhazi që temperaturat do të tejkalojnë ose barazojnë temperaturat normale sezonale, një tregues që klima në Francë po nxehet qartë.

Në të gjithë vendin janë shënuar disa rekorde të të nxehtit për muajin prill, me temperatura maksimale ndërmjet 28 dhe 32 gradë Celsius në pjesën jugore të vendit të premten dhe të shtunën.