BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Politike

Marrëveshja PS-Rithemelimi/ "Është një pazar për që ka influencë oligarkësh, ca të nënës e ca të njerkës’", Alibeaj reagon ashpër: Ja çfarë fshihet pas kësaj marrëveshjeje

Marrëveshja PS-Rithemelimi/ "Është një pazar për

Dakordësia e Rithemelimit me PS për komision hetimor për vetëm dy nga katër koncesione në Shëndetësi, për Enkelejd Alibeajn është një Pazar për që ka influencë oligarkësh. Në një emision televiziv,  Alibeaj hodhi akuza për seleksionimin që është bërë.

Pyetje: Çfarë fshihet te kjo marrëveshje, amnistia apo ka dhe diçka tjetër? Keni përmendur sulmet ndaj SPAK...

Alibeaj: Të kesh garanci për reformën zgjedhore ti heqësh, të kesh garanci për komisionet hetimore, shkon dhe merr vetëm dy. Njërin prej tyre gjysmën po hetojnë. Koncesioni i dializës dhe laboratorëve nuk janë duke u hetuar dhe kjo ka një arsye, ca të nënës e ca të njerkës vetëm një pazarxhi mund ti bëjë. Këto dy koncesione e vlerësokan qeveria se i paska bërë në mënyrë të shembullt. Duket që është një selektivitet. Me shumë gjasë ka influencë oligarkësh. Mjafton të shikoni se kush është pas tyre. Kur janë dhënë dhe do kuptoni çfarë ndodh me këtë Pazar të komisioneve hetimore.

 

Më të lexuarat