BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Politike

Beleri kandidat i Mitsotakis për eurodeputet/ "Le ta zgjedhin, të mbarojë burgun e të shkojë", Ngjela 'shpërthen' ashpër: Grekët duan të marrin Himarën, s’ju plas për të, do e çojnë deri në...

Beleri kandidat i Mitsotakis për eurodeputet/ "Le ta zgjedhin, të

Avokati Spartak Ngjela nëpërmjet një lidhje skype për një emision televiziv foli për zyrtarizimin e kandidaturës së Fredi Beleri për eurodeputet në listën e partisë “Demokracia e Re” të drejtuar nga kryeministri Kyriakos Mitsotakis.

Ai tha se Greqia nuk ka pasur asnjëherë një politikë normale më Shqipërinë duke shtuar se problemi i vërtetë i Athinës zyrtare që pas shpalljes së pavarësisë së Kosovës, është çështja e Çamërisë. Ndër të tjera, Ngjela theksoi se asgjë nuk e ndryshon vendimin e gjykatës që ka dënuar me 2 vite burg Belerin për blerje të votave në Himarë.

“Le ta zgjedhin, ai është në burg. Të mbarojë burgun dhe të shkojë. Ai është i dënuar me vendim gjykate. Kush e rrëzon vendimin, Parlamenti Europian? Nuk kanë pasur ndonjëherë politikë normale me Shqipërinë ata. I ka trembur shumë pavarësia e Kosovës. Sepse kanë frikë mos fillojë Çamëria. Kanë qenë paralele të barabarta në goditjen që i kanë bërë botës shqiptare. Nuk kanë asgjë çfarë bëjnë. Nëse ata e nxjerrin Belerin, është problemi që duhet të fitojnë gjyqin në Tiranë, jo në BE. Po ku dinë ata çfarë është shteti. Problemi është se ai është një vendim gjyqësor dhe ky është kapur në flagrancë, i incizuar. Burgun le ta bëjë, pasi të bëjë burgun të shkojë atje”- u shpreh Ngjela.

Sipas Ngjelës, Greqia nuk është aspak e shqetësuar për minoritetin grek që pretendon se jeton në Himarë, që u njoh si i tillë vetëm nga ish-kryeministri Sali Berisha i cili sipas avokatit duhet të ishte në burg vetëm për këtë fakt.

“Sfidë e quajnë ata. Por pushteti gjyqësor këtu nuk trembet. Do e çojnë deri në fund, nuk e falin flagrancën. Merren me Belerin se janë në hall të madh, një injorant. Nuk e kanë fituar luftën për të marrë Himarën, ka 20 vjet që duan me çdo kusht ta marrin. Nuk çajnë kokën fare për minoritarët. Gjithë mendjen e kanë tek Himara, e dinin minoritet Himarën. Erdhi Saliu i dha minoritet. Po të ishte ndonjë vend tjetër, do e plaste në burg Saliun, si mund t’i japësh minoritet Labrësisë..”– shtoi avokati.

 

Më të lexuarat