BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të rënda” të politikës, Altin Dumani jep detajet për Berishën, Ramën e Veliajn, flet për policët në shërbim të krimit dhe kërcënimet ndaj prokurorëve specialë, në ndihmë të SPAK 32 skuadra të përbashkëta hetimore...

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të
x
BREAKING NEWS

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe “Sky” kanë rënë ministra dhe deputetë socialistë, Edi Rama gati t’i hedhë në “gojën” e SPAK për të shmangur rrëzimin nga pushteti, ja si ish-kreu i SHISH Visho Ajazi u përfshi në pazare me Saimir T...

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas “bombës” së KPA, ja emri pretendent që ka mazhorancën e votave në Këshill

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita Malltezit për t’u katapultuar në krye të partisë fut “zjarrin” brenda Rithemelimit, krahu i djathtë i Sali Berishës del hapur kundër vajzës së ish-kryeministrit

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita
x

Bota

Irani nis sulmin, Izraeli në gatishmëri ndërsa Jordania mbyll hapësirën ajrore, çfarë po ndodh në Lindjen e Mesme teksa tensionet vijojnë të rriten

Irani nis sulmin, Izraeli në gatishmëri ndërsa Jordania mbyll

Të gjitha forcat izraelite janë në “gadishmëri të plotë” ndërsa Irani ka nisur sulmin duke lëshuar dhjetëra drone.

Duke njoftuar masat në një konferencë televizive, zëdhënësi kryesor ushtarak, kundëradmirali Daniel Hagari tha se dhjetëra avionë luftarakë ishin në ajër si pjesë e gjendjes së gatishmërisë.

“Forcat e ushtrisë janë të përgatitura shumë fuqishëm në sulm dhe mbrojtje dhe në një dislokim të gjerë,” tha ai.

Yoav Gallant tha se izraelitët duhet të marrin parasysh çdo urdhër që mund të lëshohet nga Komanda e Frontit të Brendshëm të ushtrisë.

Autoriteti është përgjegjës për hartëzimin e raketave në hyrje dhe kërcënimeve të tjera ajrore për të bërë të ditur publikun nëse duhet të strehohet.

Komanda e Frontit të Brendshëm ka ndryshuar gjithashtu udhëzimet e saj mbrojtëse, duke ndaluar aktivitetet edukative në të gjithë vendin dhe duke kufizuar tubimet në hapësira të hapura në 1,000 njerëz.

Jordania do të mbyllë përkohësisht hapësirën e saj ajrore këtë mbrëmje, kanë raportuar mediat shtetërore.

Avionët në hyrje, nisje dhe tranzit do të ndalohen të hyjnë në hapësirën ajrore, tha Al Mamlaka News.