BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Bota

Ish-sekretari amerikan i Shtetit bën paralajmërimin e frikshëm: Këto dy shtete janë pranë një lufte bërthamore, ja çfarë pritet të ndodhë

Ish-sekretari amerikan i Shtetit bën paralajmërimin e frikshëm:

India dhe Pakistani kanë qënë shumë pranë një përballjeje bërthamore në shkurt të vitit 2019. Ky është një prej rrëfimeve në librin e ri që ka dalë për publikun ku përmblidhen kujtimet e ish-sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo.

Kjo ndodhi pasi ushtria e Delhi filloi sulmet kundër militantëve në territorin pakistanez, pas një sulmi ndaj trupave indiane në Kashmir. Pakistani më pas rrëzoi dy avionë ushtarakë indianë dhe kapi rob një prej pilotëve.

India e ka akuzuar prej kohësh Pakistanin se mbështet militantët separatistë në luginën e Kashmirit, një akuzë që Islamabadi e mohon. Fqinjët e armatosur me armë bërthamore kanë luftuar tre luftëra që nga pavarësia nga Britania dhe ndarja në vitin 1947 dhe pothuajse të gjitha ishin për Kashmirin.

Në kujtimet e tij të hedhura në letër, Pompeo tregon se bota nuk është e informuar se sa pranë luftës bërthamore ishin India dhe Pakistani në vitin 2019.

“Nuk do ta harroj kurrë natën që isha në Hanoi në një samit duke negociuar me koreanoveriorët për armët bërthamore, kur India dhe Pakistani filluan të kërcënojnë njëri-tjetrin në lidhje me mosmarrëveshjen mbi Kashmirin”, shprehet Pompeo.

Më të lexuarat