BREAKING NEWS

Nuk përmbahet Andi Bushati, sulmon ashpër Ramën: Albin Kurti po merr thika pas shpine nga Tirana

Nuk përmbahet Andi Bushati, sulmon ashpër Ramën: Albin Kurti po
x
BREAKING NEWS

Eksperti i kriminalistikës habit me deklaratën: Droga futet me anije peshkimi, por edhe me avionë civilë

Eksperti i kriminalistikës habit me deklaratën: Droga futet me anije
x
BREAKING NEWS

Ish-kandidati i PD-së tregon fajtorët e përçarjes së opozitës, nuk i kursehet ish-kryeministrit dhe Alibeajt

Ish-kandidati i PD-së tregon fajtorët e përçarjes së
x
BREAKING NEWS

Pse zbarkoi DEA në Shqipëri? Eksperti Karamuço zbardh prapaskenat dhe i del kundër ministrit: Ja sa agjentë kanë ardhur

Pse zbarkoi DEA në Shqipëri? Eksperti Karamuço zbardh
x
BREAKING NEWS

Ish-prokurori i Krimeve të Rënda plas deklaratën ‘bombë’: Ja kush është qyteti që konsumon më shumë kokainë në Shqipëri

Ish-prokurori i Krimeve të Rënda plas deklaratën
x
BREAKING NEWS

"Luizi ka marrë një të dytën e shikimeve të Joe Biden"/ Rakipi pyet Fevziun për spektaklin që ka “mbërthyer” shqiptarët: Po largohen masivisht, kush ka mbetur është zhytur në kotësinë e Big Brother

"Luizi ka marrë një të dytën e shikimeve të Joe
x
BREAKING NEWS

Çështja “McGonigal”/ Ish-presidenti i Dhomës amerikane plas deklaratën: Ka informacione që nuk janë publikuar dhe…

Çështja “McGonigal”/ Ish-presidenti i Dhomës
x
BREAKING NEWS

“Ti i di më mirë këto, por nuk do të flasësh!”/ Plas debati në studio, Rakipi kapet me Fevziun për naftën kontrabandë dhe oligarkët

“Ti i di më mirë këto, por nuk do të
x

Bota

“Ky është genocid”/ Sulmet ruse mbi civilët në Ukrainë, reagon ashpër bashkëshortja e Zelenskyt

“Ky është genocid”/ Sulmet ruse mbi civilët në

Një sulm me raketa goditi sot qendrën e Kharkivit në Ukrainë, qytetit të dytë më të madh të Ukrainës, ku mbetën të plagosur 5 persona.

Guvernatori rajonal i Kharkiv, Oleh Syniehubov, tha se njëra prej raketave goditi një bllok banesash dhe një tjetër goditi një ndërtesë të arsimit të lartë.

Sulmi erdhi vetëm disa ditë pasi autoritetet ukrainase thanë se qyteti jugor Kherson ishte gjithashtu nën granatimet ruse.

Bombardimi dëmtoi ndërtesa banimi, një spital, një shkollë, një stacion autobusi, një bankë dhe një zyrë postare.

Ndërkohë zonja e parë e Ukrainës, Olena Zelenska, ka thënë se “nuk ka logjikë ushtarake” për atë që po bën Rusia dhe dëshira e tyre është “të kthejnë qytetet në gërmadha dhe të vrasin njerëz”.

“Ky është genocid, i cili duhet të perceptohet nga bota si një terror i pakuptimtë dhe e keqe absolute”, tha më tej ajo.