BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991: Ja mashtrimet e Sali Berishës, bustin e Enver Hoxhës e bëri vetë gati për ta rrëzuar diktatura

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit
x
BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x

Bota

Largimet masive të rusëve nga frika e rekrutieve, Lukashenko trondit me ndihmën e fundit për Putinin

Largimet masive të rusëve nga frika e rekrutieve, Lukashenko trondit

Presidenti i Bjellorusisë, Alexander Lukashenko ka folur për rusët që kanë ikur jashtë vendit për të shmangur thirrjen si rezervist ushtarak.

“Rusia ka një bazë mobilizimi prej 25 milionë banorësh”, tha ai.

“Supozoni se 30,000 apo edhe 50,000 kanë ikur, por a do të ishin ata njerëzit tanë nëse do të kishin qëndruar? Lërini të vrapojnë”, shtoi presidenti bjellorus.

“Ata nuk mund të veprojnë kështu. Në përgjithësi, këtu është e mundur të arrihet një marrëveshje, në vend që të arratisen në Evropë ose në SHBA, siç ishte gjatë revolucionit bolshevik dhe pas tij. Situata është ndryshe”, shtoi Lukashenko.

Presidenti është aleati më i ngushtë i Vladimir Putinit dhe të dy burrat zhvilluan sot një takim në vendpushimin rus të Detit të Zi, Soçi.

Rusia ka përdorur bazat në Bjellorusi për trupat, avionët dhe pajisjet e saj dhe regjimi i Lukashenkos – shpesh i përshkruar si diktatura e fundit në Evropë – është goditur gjithashtu me një mori sanksionesh perëndimore.