BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x
BREAKING NEWS

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në Parlament, nga heqja e pagës dhe çdo përfitimi financiar, te djegia e mandatit, ja si do të nxirret jashtë politike “non-grata”

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në
x
BREAKING NEWS

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës për të fundosur pushtetarët e lartë të korruptuar, ja kush i ka mbledhur provat për britanikët që shpallën “non-grata” Sali Berishën, në “listën e zezë” politikanë nga e djathta edhe nga e maj...

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën qafe Azem Hajdarin ishin nisur për të eliminuar Sali Berishën, ja kush i ka në duar provat që do të hapin “Kutinë e Pandorës” për dosjen e “shekullit”

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën
x
BREAKING NEWS

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të “mbërthyer” SPAK, konstuticionalistë dhe analistët ngrenë alarmin, përplasje të forta brenda “Rithemelimit”

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të
x
BREAKING NEWS

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi ndaj avokatit të ish kryeministrit Sali Berisha, dyshohet se shkak ishte…

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi
x
BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x

Bota

Lufta/ Moska plas akuzat e forta drejt Kievit: Po përgatitet të hedhë në erë qytetin e saj dhe të fajësojë Rusinë!

Lufta/ Moska plas akuzat e forta drejt Kievit: Po përgatitet të

Moska ka akuzuar Kievin se po përgatitet të hedhë në erë ndërtesa në qytetin lindor të Ukrainës, Kramatorsk dhë më pas të akuzojë Rusinë për kryerjen e krimeve të luftës dhe shënjestrimin e civilëve në një operacion të rremë.

Ministria e mbrojtjes ruse ka shkruar në Telegram se Kievi planifikoi të shpërthejë tre ndërtesa mjekësore, ambulantë dhe një spital dhe “të akuzojë Rusinë për një “sulm të qëllimshëm” të supozuar ndaj objekteve civile”.

“Sipas informacioneve të konfirmuara nga disa burime të pavarura, shërbimet speciale ukrainase synojnë të kryejnë një provokim në shkallë të gjerë në të ardhmen e afërt për të akuzuar Rusinë për gjoja kryerjen e krimeve të luftës”, shkruhet në Telegram.

“Për këtë qëllim, regjimi i Kievit planifikoi në qytetin e Kramatorsk një bombardim të kontrolluar të ndërtesave të dispansereve lokale narkologjike dhe onkologjike në mënyrë që të akuzonte Rusinë për gjoja një “goditje të qëllimshme” në objekte civile.”

Më tej thuhet se “kundër sfondit të dështimeve ushtarake të ushtrisë ukrainase”, autoritetet e Kievit po përpiqeshin të “rrinin presionin mbi opinionin publik në vendet perëndimore me provokime të tilla, në mënyrë që të zgjeronin gamën e furnizimeve të armëve moderne dhe pajisjeve ushtarake”.

Megjithatë, ministria e mbrojtjes nuk dha asnjë provë për pretendimet dhe akuzat ndaj Ukrainës.

Më të lexuarat