BREAKING NEWS

"E shqetësuar për financimet ruse në Ballkan", senatorja amerikane: Shqipëria duhet të vendosë vetë

"E shqetësuar për financimet ruse në Ballkan",
x
BREAKING NEWS

"Europa do të ketë mjaftueshëm gaz"/ Merr fund "makthi" rus, Von der Leyen jep lajmin fantastik

"Europa do të ketë mjaftueshëm gaz"/ Merr fund
x
BREAKING NEWS

Covid-19 ende nuk ka përfunduar, Ministria e Shëndetësisë zbulon se çfarë po ndodh në vend

Covid-19 ende nuk ka përfunduar, Ministria e Shëndetësisë
x
BREAKING NEWS

Njihet si "fuqi baruti"! Ekspertët amerikanë japin paralajmërimin, zbulojnë planet e Putinit për Ballkanin

Njihet si "fuqi baruti"! Ekspertët amerikanë japin
x
BREAKING NEWS

Bordi i Transparencës ndryshon sërish çmimet, ja sa do shitet nafta, benzina dhe gazi

Bordi i Transparencës ndryshon sërish çmimet, ja sa do shitet
x
BREAKING NEWS

Mediat malazeze tronditin politikën shqiptare, Sali Berisha “syri” i Moskës në Tiranë, ja kush është oligarku rus që ka shpërndarë para në Shqipëri dhe ka bashkëpunuar me kreun e “Foltores”

Mediat malazeze tronditin politikën shqiptare, Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

7 besnikë të Sali Berishës me dosje spiuni pritet të përjashtohen nga politika, kreu i “Foltores” nis kërcënimet ndaj deputetëve të PD që kanë paralajmëruar votimin e nismës së dekomunistizimit

7 besnikë të Sali Berishës me dosje spiuni pritet të
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim mesazh Ramës, deklaron se institucionet shqiptare janë të dobëta dhe asgjë nuk është e garantuar, kërkon nga qeveria që të zgjedhë se cilën rrugë do ndjekë, me Perëndimin apo me Lindjen

Yuri Kim mesazh Ramës, deklaron se institucionet shqiptare janë
x

Bota

Lufta në Ukrainë/ Publikohet raporti i fundit: Ushtria ruse mund të degradojë nëse kufizohen...

Lufta në Ukrainë/ Publikohet raporti i fundit: Ushtria ruse mund

Në raportin e fundit të publikuar, thuhet se ushtria ruse mund të mos jetë në gjendje të operojë armët e teknologjisë së lartë dhe sistemet e komunikimit që ka përdorur në Ukrainë, nëse Perëndimi do të shtrëngonte kontrollet e eksporteve.

Sipas një raporti, pothuajse të gjitha sistemet moderne ushtarake të Moskës varen nga mikroelektronika e prodhuar nga perëndimi.

Moska ka gjetur mënyra për të anashkaluar sanksionet dhe kontrollet e eksporteve.

Nëse do të mbylleshin zbrazëtitë, ushtria ruse mund të degradohej përgjithmonë.

Studiuesit për Rusinë, Instituti Mbretëror i Shërbimeve të Bashkuara, kaluan muaj në Ukrainë, duke ekzaminuar 27 nga sistemet më moderne ushtarake të Rusisë, të kapur, rrëzuar ose të braktisur nga trupat ruse.

Ata zbuluan të paktën 450 lloje të ndryshme të komponentëve unikë, të prodhuar nga jashtë, shumica e ndërtuar në SHBA, por edhe në vende të tjera perëndimore.