BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e vjetër e Ilir Metës, manovrat e tij me përjashtimin e Monika Kryemadhit dhe prapaskenat e forta që po ndodhin brenda ish-LSI, nga largimi i bashkëpunëtores së tyre të kasafortave, te shkërmoqja ...

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e
x
BREAKING NEWS

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e “çmendur” e Agron Zhukrit, si u bë milioner nga gruaja e tij që nuk i justifikon dot të gjitha të ardhurat e saj me pagat dhe aktivitetin privat, zbardhen “flamujt e kuq” në KPK...

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë po përgatitet me skemën e re të pensioneve, nga indeksimi, kompensimet, ndryshimet në fshat dhe qytet dhe deri tek kontributet për të vetëpunësuarit në bujqësi

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë
x
BREAKING NEWS

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do t’i qepem Dumanit brez pas brezi, nëse është trim le të...

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do
x
BREAKING NEWS

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit, dosja e tyre e “e zezë” e pastrimit të parave drejt fundit të hetimeve, Altin Dumani dhe Sotir Kllapi po bëjnë gati fletë-arrestet, zbardhen provat dhe dëshmitarët që kanë plasur “bom...

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit,
x

Aktualitet

Policia në aksion, kap 377 kg kanabis mes Shqipërisë dhe Greqisë, e pësojnë keq dy shqiptarë (Detajet)

Policia në aksion, kap 377 kg kanabis mes Shqipërisë dhe

Policia greke gjatë një operacioni ka kapur dy sasi kanabis, njëra me 77 kg dhe tjetra me 300 kg në zonën kufitare mes Greqisë dhe Shqipërisë.

Sipas policisë greke, në operacionin e parë të zhvilluar në zonën kufitare pranë Qaf Botës në Igumenicë, policia arrestoi një shtetas shqiptar pasi në automjetin e tij me targa greke u gjet sasia prej 77 kg kanabis sativa.

I pyetur prej agjentëve ai pranoi se lëndën narkotike do ta dërgonte në Athinë ku edhe do të paguhej për transportimin e saj.

Policia thotë se vlera e drogës llogaritet në më shumë se 190.000 euro.

Ndërsa një tjetër sasi prej 300 kg kanabis u gjet në zonën kufitare në konën e Kozanit.

Sipas policisë lokale, sasia e drogës ishte fshehur në një kamionçinë e cila rezulton e vjedhur në zonën e Athinës. Drejtuesi i saj mundi të largohet sapo vuri re se po ndiqej prej agjentëve të policisë.

Mësohet se është bërë i mundur identifikimi i tij prej shenjave të gishtërinjve të lëna në makinë, dhe bëhet fjalë për një shtetas shqiptar me precedentë të mëparshme penalë.

Agjentët po punojnë për arrestimin e tij dhe zbardhjen e skemës së trafikut të lëndës narkotike.

 

Më të lexuarat